Katram sunim ir nepieciešama vanna. Kažociņš jātīra laikus, kas darbojas gan kā profilaktisks pasākums pret dermatoloģiskām slimībām, gan uztur mājdzīvnieka sakoptu izskatu.
Pareizs veids, kā peldēt suni
Pēc katras pastaigas suns, protams, ir jānomazgā, lai pirms nākamās pastaigas viņš paspētu nožūt. Pretējā gadījumā jūsu suns var saaukstēties aukstumā. Jūsu suns ir jāmazgā tad, kad viņš ir atslābis, jo pretējā gadījumā, ja viņš ir pārlieku uzbudināts, vannā viņš var nonākt situācijā, kad viņam nav nekādu šķēršļu.
Mazgāt ar remdenu ūdeni, 34-37°C temperatūrā. Ja kažoks ir garš un apgrūtinošs, pirms peldes to vajadzētu izķemmēt ar suku un pēc peldes vēlreiz izķemmēt. Pēc tam mēteli iemērc, lai tas iesūcas ūdenī.
Mājdzīvnieku šampūnu vispirms sajauc rokās ar nedaudz ūdens un pēc tam uzklāj uz kažoka. Ļoti rūpīgi noskalojiet, lai nekur nepaliktu putas. Izžāvējiet suni ar dvieli, maigi glāstot kažoku, netīrot un neķemmējot to.
Dažkārt varat izmantot matu žāvētāju ar zemu ātrumu. Tikai nelieciet to savam sunim sejā. Ne visi četrkājainie draugi labprāt mazgājas, tāpēc viņi ir jāiepazīstina ar peldēšanu jau no kucēna vecuma. Neaizmirstiet, ka kucēni vieglāk saaukstējas. Kā pamācošu brīdi var izmantot kārumu. Viedokļi par to, cik bieži mazgāt, atšķiras, tāpēc katrs saimnieks var vadīties galvenokārt pēc sava mīluļa veselības, kažoka utt. Labradoriem, piemēram, ir pašattīrošs raksturs, tāpēc pārāk bieža mazgāšana var sabojāt viņu kažoku. Pūdeļiem nav apmatojuma, un tie ir pietiekami bieži jāmazgā. Tā kā šī šķirne ir jākopj biežāk nekā citas, pirms katras “apmatojuma atjaunošanas” tā ir jānomazgā.
Pilsētas dzīvoklī četrkājaino mīluli mazgā vannā, bet lauku mājā šim nolūkam var atvēlēt vietu.
2 komentāru