Lasīšanas Laiks:47 Sekunde(-s)

Ukrainā pagājušā gada beigās nogādāts AS “Latvenergo” ziedotais trīsfāžu 110 kilovoltu transformators, kas tiks izmantots Ukrainas energosistēmas atjaunošanai pēc Krievijas militārajiem uzbrukumiem, informēja kompānijā.

Iekārta, kuras svars ir 54 tonnas, ir “Latvenergo” hidroelektrostaciju rezerves transformators, kas ir atjaunots un uzturēts teicamā darba kārtībā, tādēļ joprojām ir lietderīgi izmantojams energosistēmā. Dāvinājuma līgums ar Ukrainas valdības nozīmētu energouzņēmumu noslēgts 2022.gada novembra beigās.

Lai nodrošinātu transformatora nogādi Ukrainā, “Latvenergo” sadarbojās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un starptautiskajām institūcijām – Enerģētikas kopienas sekretariātu un Eiropas Savienības Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centru.

Transformatora transportēšana finansēta no Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma līdzekļiem.

Enerģētikas kopienas sekretariāta direktors Artūrs Lorkovskis pauž, ka transformators palīdzēs nodrošināt elektrotīkla stabilitāti desmitiem tūkstošu Ukrainas ģimeņu, kurām ziemas vidū trūkst elektroenerģijas.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” pieder valstij un tās kapitāldaļu turētāja ir Ekonomikas ministrijas. Uzņēmuma obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

One thought on “Ukrainā nogādāts “Latvenergo” ziedotais trīsfāžu transformators

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

VUGD bridina par stipru veju Previous post VUGD brīdina par stipru vēju
Krievijas dabasgazes eksports uz valstim arpus NVS pern sarucis par 455 Next post Krievijas dabasgāzes eksports uz valstīm ārpus NVS pērn sarucis par 45,5%