Ukrainā nogādāts “Latvenergo” ziedotais trīsfāžu transformators

author
1 minute, 13 seconds Read

Ukrainā pagājušā gada beigās nogādāts AS “Latvenergo” ziedotais trīsfāžu 110 kilovoltu transformators, kas tiks izmantots Ukrainas energosistēmas atjaunošanai pēc Krievijas militārajiem uzbrukumiem, informēja kompānijā.

Iekārta, kuras svars ir 54 tonnas, ir “Latvenergo” hidroelektrostaciju rezerves transformators, kas ir atjaunots un uzturēts teicamā darba kārtībā, tādēļ joprojām ir lietderīgi izmantojams energosistēmā. Dāvinājuma līgums ar Ukrainas valdības nozīmētu energouzņēmumu noslēgts 2022.gada novembra beigās.

Lai nodrošinātu transformatora nogādi Ukrainā, “Latvenergo” sadarbojās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un starptautiskajām institūcijām – Enerģētikas kopienas sekretariātu un Eiropas Savienības Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centru.

Transformatora transportēšana finansēta no Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma līdzekļiem.

Enerģētikas kopienas sekretariāta direktors Artūrs Lorkovskis pauž, ka transformators palīdzēs nodrošināt elektrotīkla stabilitāti desmitiem tūkstošu Ukrainas ģimeņu, kurām ziemas vidū trūkst elektroenerģijas.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” pieder valstij un tās kapitāldaļu turētāja ir Ekonomikas ministrijas. Uzņēmuma obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: