Lasīšanas Laiks:43 Sekunde(-s)

Naktī uz 14.maiju Ukraina tika pakļauta masveida raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumam. Gaisa spēki spēja iznīcināt 25 dažāda veida dronus un trīs stratēģiskās spārnotās raķetes.

Kas ir zināms

Pēc Gaisa spēku pavēlniecības datiem, ar pretgaisa aizsardzības līdzekļiem likvidēti 18 Irānas kamikadzes bezpilota lidaparāti Shahed-131, Shahed-136, viens Krievijas Lancet un divi operatīvā taktiskā līmeņa bezpilota lidaparāti Orlan-10. Vēl četru notriekto bezpilota lidaparātu veids nav noskaidrots.

Papildus bezpilota lidaparātiem Ukrainai uzbruka stratēģiskās spārnotās raķetes Kh-101, Kh-55 un Kh-555. Viņu pārvadātāji ir Krievijas stratēģiskās lidmašīnas Tu-95MS. Ukrainas gaisa spēki spēja notriekt trīs raķetes.

Cik bezpilota lidaparātu un raķešu sasniedza savus mērķus, netiek precizēts. Tomēr ir zināms, ka triecieni privātu uzņēmumu ēkās Ternopiļā fiksēti naktī. Sprādzienu rezultātā divi cilvēki nogādāti slimnīcā. Tuvāk rītam Ternopiļas reģionā fiksēti vēl vairāki raķešu triecieni.

Avots: @kpszsu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Samsung ieviesa ierobežotu Galaxy S23 Ultra versiju ar bagātīgu paketi par 1365 USD
Next post Vācijas kanclere apstiprināja IRIS-T SLM pretgaisa aizsardzības sistēmu, tanku Leopard, kaujas transportlīdzekļu Marder un cita aprīkojuma nodošanu Ukrainai 2,95 miljardu dolāru vērtībā