Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 47 Sekunde(-s)

Norvēģijai nav bijis amerikāņu aviācijas bāzeskuģa gandrīz 65 gadus, kopš USS Intrepid (CVA-11) viesojās Skandināvijas valstī 1958. gada vasarā. Taču 24. maijā viss mainījās, kad Oslo ieradās USS Gerald R. Ford (CVN-78).

Kas ir zināms

ASV Jūras spēku aviācijas bāzes kuģis ir savā pirmajā pilnvērtīgajā misijā kopš tā nodošanas ekspluatācijā pirms četriem gadiem. Vizīte notiek uz pieaugošās ASV un Norvēģijas militārās sadarbības fona.

USS Gerald R. Ford (CVN-78) ir pasaulē lielākais gaisa kuģu bāzes kuģis. Tā ūdensizspaids pārsniedz 98 000 tonnu, garums ir 337 metri, platums līdz 78 metriem un augstums līdz 76 metriem. Uz kuģa ir uzstādīti divi Bechtel A1B kodolreaktori ar katra jaudu 700 MW. Lidmašīnas bāzes kuģis spēj sasniegt ātrumu līdz 56 km/h.

Kuģis var uzņemt līdz 90 lidmašīnām, helikopteriem un bezpilota lidaparātiem. Jo īpaši uz pārvadātājiem balstīti ceturtās paaudzes F/A-18E/F Super Hornet iznīcinātāji. USS Gerald R. Ford (CVN-78) ir aprīkots ar AN / SPY-3 daudzfunkcionālu radara staciju un RIM-161 Evolved Sea Sparrow pretgaisa raķešu sistēmu.

Lidmašīnas bāzeskuģa izmaksas pārsniedz 13 miljardus ASV dolāru USS Džeralds R. Fords (CVN-78) tika pasūtīts 2008. gada septembrī, un būvniecība sākās 2009. gada novembrī. Kuģis tika palaists ūdenī 2019. gada novembrī, un nodošana ekspluatācijā notika 2017. gada pavasara pēdējā dienā.

Avots: @USNavyEurope

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post NASA radīja sfēriskus robotus, lai izpētītu citas planētas, taču tos paņēma amerikāņu glābēji
Next post CEO Nothing: Nothing Phone (2) pārdošanā tiks laists jūlijā