Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Krītot uz slidenām ielām, šajā sezonā Rīgā traumas guvuši 38 cilvēki, informē Rīgas Pašvaldības policija (RPP).

Vēl divas personas guvušas traumas no sniega, kas tām uzkritis no jumta.

Pašvaldības policija kopš ziemas iestāšanās sākusi 244 administratīvā pārkāpumu lietas, no kurām 133 ir par nenotīrītajiem jumtiem un lāstekām, bet 111 par nenotīrītām ietvēm.

RPP priekšnieks Juris Lūkass pirmdien preses brīfingā uzsvēra, ka lentes novilkšana gar ēku vai norobežojošo barjeru uzstādīšana neatbrīvo ēku īpašniekus no atbildības. Tas esot tikai īslaicīgs risinājums brīdī, kad notiek jumtu tīrīšana.

Viņš arī aicināja iedzīvotājus ziņot Pašvaldības policijai, ja iedzīvotāji redz nenotīrītas ietves, vai ēku jumtus, kas var apdraudēt cilvēkus.

Otrdien gaidāmi dažādi nokrišņi, tai skaitā spēcīga atkala, sasalstošs lietus.

Ceļus, ietves un citus priekšmetus daudzviet pārklās ledus kārta, pārvietošanos padarot bīstamu. No rietumiem ieplūdīs siltāks gaiss, pasliktināsies redzamība, sniegs un ledus sāks kust.

Trešdien, ceturtdien un piektdien pārsvarā būs apmācies, dūmakains un lietains laiks, vietām gaidāma migla, stiprs lietus un slapjš sniegs. Gaisa temperatūra būs 0..+5 grādi, Kurzemes piekrastē tā brīžiem pakāpsies līdz +6..+7 grādiem. Slidenākie būs tie ceļi, ko šobrīd klāj piebraukta sniega kārta.

Sākoties atkusnim, ievērojami pieaugs sniega svars uz jumtiem. Lielākais risks būs būvēm ar plakaniem jumtiem, kuru konstrukcijas ir no metāla kopnēm vai rāmjiem. Bīstamību radīs arī sniega un lāsteku krišana no netīrītiem jumtiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

15035256t1h3698 Previous post Otrdien sāksies atkala un gaidāms spēcīgs atkusnis
14241818t1hbdc7 Next post Lidosta “Rīga” brīdina par iespējamu lidojumu kavēšanos otrdien