Lasīšanas Laiks:55 Sekunde(-s)

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas aģentūra Cert.lv brīdina par krāpniekiem, kas uzdodas par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem, Twitter raksta Cert.lv.

Cert.lv aicina Latvijas iedzīvotājus būt modriem, jo krāpnieki VID vārdā sūta īsziņas par nodokļu atmaksu.

Paziņojumā ir saite uz pikšķerēšanas tīmekļa vietni, kas var izskatīties pēc SEB un Luminor internetbankas.

Krāpnieku mērķis ir iegūt piekļuves datus internetbankai, uzsver Cert.lv.

Novērotas kļūdas valsts iestāžu vienotajā platformā

Šobrīd valsts iestāžu vienotās platformas tīmekļa vietnēs vērojami traucējumi, ziņo aģentūra LETA.

Ir traucēta piekļuve vairāku valsts iestāžu, tostarp ministriju, Iepirkumu uzraudzības biroja, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta un citu vietņu ar domēnu gov.lv. tīmekļa vietnēm.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas aģentūras Cert.lv pārstāvji ziņo, ka aģentūra ir informēta par vairāku valsts iestāžu tīmekļa vietņu pagaidu nepieejamību. Lai gan Cert.lv rīcībā ir informācija par tehnisku kļūmi, kas izraisīja šīs problēmas, situācija tiks izmeklēta sadarbībā ar uzņēmumiem, kas sistēmu ekspluatē.

Vienlaikus vairāki Cert.lv izmantotie informācijas avoti liecina, ka vairāki Latvijas valsts iestāžu resursi ir Krievijas agresīvo politiku atbalstošo kiberaktieru aktuālo DDoS uzbrukumu mērķu sarakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Valsts iestāžu vienotajā platformā tiek novērotas kļūdas Previous post Valsts iestāžu vienotajā platformā tiek novērotas kļūdas
Dzeltens brīdinājums: naktī aukstāks par -25 grādiem pēc Celsija Next post Dzeltens brīdinājums: naktī aukstāks par -25 grādiem pēc Celsija