VAAD aicina skolēnus uz augu veselības dienas pasākumu LU Botāniskajā dārzā

Loading

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) atzīmējot Starptautisko augu veselības dienu, aicina skolēnus uz augu veselības dienas pasākumu Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, aģentūru LETA informē dienestā.

Pasākuma laikā Gurķu mājā tiks izstādīta VAAD ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki”, prezentēta jauna bērnu aktivitāšu grāmata “Veseli augi, vesela planēta” un noritēs dažādas izzinošas aktivitātes, tostarp pasākuma apmeklētājiem Botāniskajā dārzā būs iespēja iziet Augu veselības orientēšanās taku, atrisināt krustvārdu mīklu un veikt dažādus interaktīvus uzdevumus.

Kā norāda VAAD, aktivitāšu mērķis ir iegūt izpratni par veselīgu augu nozīmi un nepieciešamību tos aizsargāt, noskaidrojot, kādi augiem kaitīgie organismi apdraud konkrētās sugas.

Dienestā informē, ka ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki” tapusi Starptautiskā augu veselības gada pasākumu ietvaros. Izstāde sastāv no meža entomologa Agņa Šmita kukaiņu tuvplānu fotogrāfijām, planšetēm ar aprakstiem un augiem sevišķi bīstamo karantīnas organismu fotogrāfijām, kā arī kukaiņu un augu slimību kolekciju kastēm.

Izstādes mērķis ir aicināt sabiedrību aizdomāties par augu veselības nozīmi un mudināt ikvienu rīkoties tā, lai neradītu draudus augiem Latvijā.

Savukārt bērnu aktivitāšu grāmatu “Veseli augi, vesela planēta” izstrādājusi ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO). Grāmata veidota ar mērķi tuvināt bērnus un jauniešus zinātnei par augu veselību. Grāmata ir paredzēta bērniem no astoņiem līdz 12 gadiem un pedagogiem kā mācību materiāls.

Šobrīd ar grāmatu digitāli var iepazīties 13 pasaules valodās, tostarp VAAD veicis grāmatas tulkojumu latviešu valodā.

Kā norāda VAAD, grāmata bez maksas tiks izplatīta skolās kā palīgmateriāls dabaszinību skolotājiem. Patlaban skolas savu grāmatas eksemplāru var saņemt Eiropas Savienības mājā Rīgā.

Pasākums notiks 12.maijā no plkst.10 līdz 16. Pasākumu rīko VAAD sadarbībā ar LU Botānisko dārzu un Bulduru tehnikumu. Skolēnu klasēm vēlama iepriekšēja pieteikšanās.

VAAD ir valsts iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: