Lasīšanas Laiks:59 Sekunde(-s)

Eļļas līmenis transportlīdzekļa dzinējā ir svarīgs dzinēja tehniskā stāvokļa rādītājs. Tas ir jāuzrauga, jo nepietiekama uzpildīšana var izraisīt eļļas badu un berzes daļu deformāciju. Portāla Tarantas Ziņas redakcija noskaidroja, vai ir iespējams braukt ar minimālu eļļas līmeni mērtraukā.

Vai minimālais smērvielas līmenis ir pietiekams
Tā kā dzinējam ir svarīga regulāra eļļošana berzes komponentu dēļ, inženieri ir paredzējuši karteri, kurā eļļa uzkrājas. Tās tilpums ir aprēķināts tā, lai tas būtu pietiekams transportlīdzekļa darbināšanai dažādos apstākļos, ņemot vērā visas pārslodzes. Tas nozīmē, ka minimālās un maksimālās atzīmes ir pieņemamas dzinēja iedarbināšanai un braukšanai.

Tomēr braucieni, kad eļļas līmenis ir minimāls, jāveic piesardzīgi. Vienreizēja un uzmanīga braukšana pilsētā bez lielas motora slodzes nav kritiski svarīga. Tomēr jāizvairās no braucieniem pa ceļiem ar lielu slīpumu vai pēkšņām izmaiņām, jo ir iespējama eļļas noplūde. Tāpat kā braucot pa autoceļiem, var rasties eļļas trūkums.

Vai automašīnu var visu laiku vadīt ar zemāko eļļas līmeni?
Lai gan ir pieļaujami īsi braucieni (vēlams uz darbnīcu vai veikalu, lai iegādātos eļļu), tomēr nevajadzētu izvairīties no regulāras zemākā eļļas līmeņa lietošanas. Ja automašīna tiek vadīta dabiski, pastāv liels risks, ka eļļas sūknī var iekļūt gaiss. Turklāt eļļas trūkuma dēļ motors sāk darboties neregulāri.

[wpforms id=”1773″]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post KAMAZ uzsāk lokalizētu K5 paaudzes kravas automobiļu ražošanu
Next post Emulsijas rašanās iemesli uz motora mērtraukiem un eļļas uzpildes vāciņa