Vai ar automašīnu var braukt, ja eļļas līmenis mērlentē ir tik zems, cik vien iespējams

author
1 minute, 33 seconds Read

Eļļas līmenis transportlīdzekļa dzinējā ir svarīgs dzinēja tehniskā stāvokļa rādītājs. Tas ir jāuzrauga, jo nepietiekama uzpildīšana var izraisīt eļļas badu un berzes daļu deformāciju. Portāla Tarantas Ziņas redakcija noskaidroja, vai ir iespējams braukt ar minimālu eļļas līmeni mērtraukā.

Vai minimālais smērvielas līmenis ir pietiekams
Tā kā dzinējam ir svarīga regulāra eļļošana berzes komponentu dēļ, inženieri ir paredzējuši karteri, kurā eļļa uzkrājas. Tās tilpums ir aprēķināts tā, lai tas būtu pietiekams transportlīdzekļa darbināšanai dažādos apstākļos, ņemot vērā visas pārslodzes. Tas nozīmē, ka minimālās un maksimālās atzīmes ir pieņemamas dzinēja iedarbināšanai un braukšanai.

Tomēr braucieni, kad eļļas līmenis ir minimāls, jāveic piesardzīgi. Vienreizēja un uzmanīga braukšana pilsētā bez lielas motora slodzes nav kritiski svarīga. Tomēr jāizvairās no braucieniem pa ceļiem ar lielu slīpumu vai pēkšņām izmaiņām, jo ir iespējama eļļas noplūde. Tāpat kā braucot pa autoceļiem, var rasties eļļas trūkums.

Vai automašīnu var visu laiku vadīt ar zemāko eļļas līmeni?
Lai gan ir pieļaujami īsi braucieni (vēlams uz darbnīcu vai veikalu, lai iegādātos eļļu), tomēr nevajadzētu izvairīties no regulāras zemākā eļļas līmeņa lietošanas. Ja automašīna tiek vadīta dabiski, pastāv liels risks, ka eļļas sūknī var iekļūt gaiss. Turklāt eļļas trūkuma dēļ motors sāk darboties neregulāri.

Click or drag a file to this area to upload.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: