Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 8 Sekunde(-s)

Pēc ilgstošiem remontdarbiem ir atjaunota satiksme Ģertrūdes ielā Rīgā. Tomēr 1. trolejbuss joprojām nekursē. Tas rada problēmas apkaimes iedzīvotājiem, īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem, norāda TV raidījums 4. studija.

Ģertrūdes ielas un Valmieras ielas apkaimes iedzīvotāji norāda, ka viņiem ir jāmēro divi līdz trīs kilometri, lai nokļūtu pilsētas centrā. Cilvēkiem gados ir grūti un nedroši veikt šo attālumu.

Trolejbusa maršruts Nr. 1 ir slēgts kopš 2021. gada 16. augusta. Kāds pensionārs ir uzrakstījis sūdzību Rīgas mēram Mārtiņam Stakim.

“Staka kungs atbildēja vienam pensionāram, iesakot, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem vajadzētu braukt ar elektriskajiem skrejriteņiem. Paskatieties, tas ir uzrāviens! Es 88 gadu vecumā iesēstos uz skrejriteņa un braukšu ar to? Kā ar iepirkšanos abās rokās?” – saka Veronika.

Pensionāre Astrīda skaidro, ka viņai ir kustību traucējumi, muguras sāpes un redzes problēmas, tāpēc viņa nevar braukt ar vairākiem transportlīdzekļiem: “Ja neredz, tad nevar noteikt, kur viņi brauc.”

Ģertrūdes ielas iedzīvotāji ir savākuši parakstus ar lūgumu pēc iespējas ātrāk atsākt 1. trolejbusa kursēšanu no Valmieras ielas līdz Pētersalas ielai.

Rīgas satiksme norāda, ka sabiedriskā transporta atjaunošana būs iespējama tikai tad, kad iela būs salabota un nodota ekspluatācijā.

Rīgas domes Komunikācijas departaments vaino būvniekus, kuri nav pabeiguši darbus.

“Lai mēs varētu nodrošināt trolejbusu satiksmi, ir jānodrošina pieturvieta. Šobrīd būvdarbu veicējs nav nodevis pilsētai šīs pieturas ekspluatācijas tiesības,” skaidro Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Video: Vairāk lasiet sižetā 4. studija

https://youtu.be/9hko2gxb21s

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pasažieru vilciens iegādāsies biļešu automātus par gandrīz 2,5 miljoniem eiro Previous post Pasažieru vilciens iegādāsies biļešu automātus par gandrīz 2,5 miljoniem eiro
Naktī uz pirmdienu Latvijā gaidāms sals Next post Naktī uz pirmdienu Latvijā gaidāms sals