Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 29 Sekunde(-s)

Sociālajos tīklos izplatījušās pāris fotogrāfijas, kurās redzams, ka Rīgā-Juglā pie Velnezera nupat uzstādīti pilnīgi jauni sauļošanās krēsli.

Ideja ir lieliska, taču ir novembra beigas, un šķiet, ka sauļošanās sezona ir beigusies. Facebook ieraksta komentētāji pauda līdzīgas domas.

“Tas nozīmē, ka ziema būs ļoti karsta!”

“Rīgas dome skaidroja, kāpēc pie transporta pieturām pilsētas centrā tika noņemti soliņi, bet šeit, šķiet, bezpajumtniekiem tika uzceltas veselas guļamistabas, nu, tas ir jauki, naudai būtībā nav kur iet.”

“Jā, jā, sezona drīz sāksies, jo Brīvības gatvē, gar Šmerljas mežu, ir soliņi… var apsēsties un atpūsties lietū un sniegā…”

Portāls LA.LV sazinājās ar Rīgas domi, lai noskaidrotu, kāpēc novembrī tika nolemts pie ezera uzstādīt jaunus sauļošanās krēslus un cik izmaksā šis projekts. Zemāk ir atbilde.

Rīgas pašvaldības rīkotajās sanāksmēs un aptaujās iedzīvotāji izteica vēlmi papildināt Velnezera apkārtnē esošo atpūtas zonu ar apzaļumošanas elementiem – soliņiem, miskastēm, sauļošanās krēsliem un papildu velonovietni.

Šī mērķa sasniegšanai pašvaldība šovasar izsludināja iepirkuma konkursu un noslēdza līgumu par labiekārtojuma piegādi un ierīkošanu aktīvās atpūtas vietās pie ūdens. Saskaņā ar šo līgumu apzaļumošanas elementu ierīkošana tika veikta pie Velnezera un citās Mājokļu un vides departamenta pārziņā esošajās teritorijās, pie ūdenstilpnēm, ievērojot līguma nosacījumus un termiņus.

Viena sauļošanās krēsla kopējās izmaksas ar PVN ir 423,50 eiro. Šajās izmaksās ietilpst sauļošanās krēsla iegāde, piegāde un uzstādīšana uz vietas, nostiprināšana zemē – betonēšana. Kopējā līguma summa par dažādu ainavu dizaina elementu uzstādīšanu ir 43 402,70 eiro, ieskaitot PVN.

Visi iepriekš minētie elementi būs pastāvīgi un ziemā netiks demontēti, tāpēc nebija jēgas atlikt uzstādīšanu uz nākamo pavasari. Sauļošanās krēsli ir betonēti un izturīgi, nepieciešamības gadījumā ar laiku būs nepieciešams tikai kosmētiskais remonts, piemēram, pārkrāsošana.

Elementu uzstādīšana notika nedaudz vēlāk, nekā plānots, jo šogad elementu ražošanu Latvijā apgrūtina tāda problēma kā rindas uz metāla konstrukciju cinkošanu, kur serviss jāgaida līdz diviem mēnešiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Bezvēsts prombūtnē bijusī Anastasija Runce ir veiksmīgi atradusies
Next post No jaunā gada Latvijā pieaugs uzturlīdzekļi bērniem