Manikīra mērķis nav koši raksti, bet gan veselīgi un kopti nagi, tāpēc tiem jāpieiet atbildīgi.
Gēla nagu laka ir piepildījusi sievietes sapni par perfektu manikīru, kas ilgi saglabājas glīts un svaigs. Gēla nagu laka parādījās pirms vairāk nekā 10 gadiem un apvienoja gēla nagu pieaudzēšanas un parastās nagu lakas īpašības. Šis tehnoloģiju brīnums ļāva sievietēm uz vairākām nedēļām aizmirst par manikīru. Daudzas sievietes nevar iedomāties savu dzīvi bez tā, bet mūsdienās manikīrs bez nagu lakas kļūst arvien populārāks. Kāpēc?
Pastāv uzskats, ka gēla nagu laka ir kaitīga, jo nagi zem biezās produktu kārtas “elpot” nevar, tāpēc tiem ir jādod “atpūta”. Tomēr tas tā nav. Nagi nejūt sāpes, jo tie ir veidoti no atmirušām šūnām. Tātad, kas var notikt nepareizi, lietojot gēla nagu laku?
Nagu plāksnītes apdegumi
Izrādās, ka procedūra ar gēla nagu laku nav tik droša, kā šķiet pirmajā brīdī, galvenokārt lampas izmantošanas dēļ.
Pastāv divu veidu lampas pārklājuma nostiprināšanai: UV un LED, taču abās tiek izmantots ultravioletais starojums. Tās izstaro UVA starus, kas var izraisīt naga plāksnītes apdegumus. Šie stari nopietni bojā nagus, un šajā gadījumā runa vairs nav par skaistumu, bet gan par veselību.
Par nagu plākšņu apdegumiem liecina:
dedzinoša sajūta (var rasties vēl žāvēšanas laikā zem lampas);
naga plāksnītes krāsas maiņa uz sarkanu vai dzeltenu;
čūlas uz pirkstiem;
sāpīgas sajūtas.
Ja rodas vismaz viens apdeguma simptoms, nekavējoties jāmeklē speciālista palīdzība, jo, neārstējot negatīvās sekas un sāpes tikai pastiprināsies.
Nagu plāksnes bojājumi
Tam var būt vairāki iemesli. Pirmkārt, ar pārklājumu droši staigāt ne ilgāk kā divas nedēļas, pēc tam tas jānoņem un jālabo. Un, otrkārt, naga plāksnītes bojājumi, kas radušies nepareizas pārklājuma noņemšanas vai nepareizu instrumentu lietošanas dēļ.
Mūsdienu nagu tehniķi noņem pārklājumu, izmantojot dažādus griezējus, kas var bojāt nagus, ja ar tiem nerīkojas uzmanīgi.
Drošāk ir noņemt gēla laku, tāpat kā agrāk, izmantojot foliju un nagu lakas noņēmēju. Šādā veidā ir reāli noņemt ne tikai nagu laku, bet arī bāzes kārtu, kuru vispār nav ieteicams noņemt ar mašīnu, jo pastāv risks nogriezt pusi plāksnītes. Tāpēc nagi kļūst trausli un plāni, nevis paša pārklājuma dēļ.
Oniholīze
Diemžēl sēnīšu gadījumi pēc gēla lakas lietošanas nav retums.
Oniholīzi raksturo pilnīga vai daļēja naga atdalīšanās no mīkstajiem audiem, kā arī naga krāsas maiņa – uz dzeltenu, baltu vai brūnu. Zem naga var uzkrāties mitrums, var parādīties pelējums un sēnīte, bet, tā kā jūs pastāvīgi valkājat biezu želejas lakas pārklājumu, jūs to vienkārši nepamanāt. Tāpēc ik pēc dažiem mēnešiem noņemiet bāzi, lai redzētu savu nagu patieso stāvokli.
Nagu atdalīšanās ir saistīta arī ar žāvējošas pēdas lietošanu. Žāvēšanas laikā augšējais nagu lakas slānis tiek saspiests, izraisot hipoksiju, kā rezultātā notiek plāksnītes atdalīšanās no naga pamatnes.
Nagu nolobīšanās var rasties arī šādu iemeslu dēļ:
naga traumas;
nekvalitatīva manikīra;
zema manikīra speciālista kvalifikācija;
nedezinficēti instrumenti;
nekvalitatīva gēla laka (ja beidzies derīguma termiņš).
Līdz ar to daudz kas ir atkarīgs no meistara prasmēm, jo pat nepareiza putekļu noņemšana var izraisīt nagu ieaugšanu, kad jau ir nepieciešama palīdzība.