Vai ir trīskrāsu kaķi: mīti un patiesība

0
(0)

Daudzi ir pārliecināti, ka šādu kaķu nav, jo tas ir ģenētiski neiespējami, taču ir kāda nianse.
Pirmkārt, jums vajadzētu saprast, kāda ir bruņurupuču čaumalu krāsošana kaķiem. Šī ir 2 krāsu kombinācija, kas tiek sajauktas kopā, piemēram, sarkanā un melnā (ir arī citas kombinācijas – zila un krēmkrāsa). Ja tiem pievieno baltu, dzīvnieks kļūst 3 krāsains (kalico krāsa).

Ko ģenētiķi saka par bruņurupuču kaķiem ?

Kāpēc tiek uzskatīts, ka bruņurupuča krāsa var būt tikai kaķiem, bet tēviņiem ne? Lieta tāda, ka ģenētiski kaķiem ir 2 krāsas, kas veido krāsu – sarkanā un melnā.

Katrs no tiem ir ietverts savā X hromosomā.Tā kā kaķiem ir 2 X hromosomas, vienai var būt sarkans pigments, bet otrai melns. Rezultātā krāsas tiek sajauktas nejauši, bet vienmēr 50% līdz 50%. Cits gēns ir atbildīgs par balto krāsu kažokā, un, kad bruņurupuča kaķim tā ir, tas kļūst trīskrāsains.

Kaķiem ir tikai viena X hromosoma, tāpēc tie nevar iegūt bruņurupuča čaumalas krāsu un kļūst divkrāsaini tikai tad, ja tiek pievienota balta krāsa. Šķiet, ka viss ir skaidrs un dabiski, bet daba dažkārt sagādā pārsteigumus un mīts var kļūt par realitāti.

Kā iegūt bruņurupuča kaķi?

Bruņurupuču kaķi, lai arī reti, tomēr pastāv. Tas notiek dzimumšūnu dalīšanās kļūdu dēļ un rezultātā kaķis saņem papildus X hromosomu.Attiecīgi, ja tie ir atbildīgi par dažādiem pigmentiem, tad rezultāts būs bruņurupuča kaķis.

Kad notiek šūnu dalīšanās, un tas ir sarežģīts un daudzpakāpju process, hromosomas tuvojas un dalās ar saviem gēniem. Taču gadās, ka kāda hromosoma paņem svešus gēnus, bet neatsakās no savējiem. Rezultātā viena X hromosoma saņems divus pigmentus uzreiz, un, ja tā nonāks topošajā tēviņā, viņš kļūs par parastu bruņurupuču kaķi.


Dažkārt neiespējamais ir iespējams.Dabas

brīnumi ir neizdibināmi, un tas, kas, pēc zinātnieku aprēķiniem, principā nevar pastāvēt, pēkšņi kļūst par realitāti. Tāpēc mēs varam stingri teikt, ka apgalvojums, ka nav bruņurupuču kaķu, ir maldīgs. Lai arī reti, šādi unikāli tēviņi var piedzimt un tajā pašā laikā dzemdēt pilnīgi veselus pēcnācējus.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »