Vai kaķiem var būt alerģija pret cilvēkiem? Simptomi, kam jāpievērš uzmanība!

3 minutes, 17 seconds Read

Visi kaķu īpašnieki apzinās alerģijas problēmu risku, turot kaķi. Daudzi no mums, kaķu īpašniekiem, nav alerģiski un neizrāda alerģijas simptomus ap kaķiem, bet diemžēl tas ir parasts traucēklis citiem.

Vai kaķiem var būt alerģija pret cilvēkiem? Kaut arī reti, kaķiem var būt alerģija pret cilvēkiem. Tagad, kad zinām, ka tas ir iespējams, apskatīsim, kā un kāpēc kaķiem var būt alerģija pret cilvēkiem. Es jums parādīšu arī dažus izplatītus simptomus, kuriem jāpievērš uzmanība!

Vai kaķiem var būt alerģija pret cilvēkiem?

Kaķi var būt alerģiski pret cilvēkiem. Tas nav izplatīts, bet ne neiespējams.

Kaķi cieš no sezonālām alerģijām tāpat kā mēs, un viņu ķermenis reaģē tāpat. Kaķiem var būt alerģija pret zāli, putekļu ērcītēm, ziedputekšņiem, pelējumu, matiem, blaugznām un cigarešu dūmiem, tikai daži no tiem.

Kad kaķis ir pakļauts alergēnu iedarbībai, organisms izsūta imūnglobulīna E antivielas, lai tie saistās ar alergēnu un izvada to. Šīs antivielas izraisa histamīna izdalīšanos, kas var izraisīt nātreni, niezi un acu asarošanu, šķaudīšanu, iesnas un izsitumus.

Ja jūsu kaķim ir alerģijas simptomi, jo jūs atrodaties blakus, iespējams, ka tas ir saistīts ar jūsu veļas mazgāšanas līdzekli, smaržām vai kādu citu vielu, kas satur kādu ķīmisku vai konservantu. Reti sastopami gadījumi, kad kaķiem ir alerģija pret cilvēku blaugznām, kas palielina citu alergēnu iespējamību.

Kā uzzināt, vai jūsu kaķim ir alerģija pret cilvēkiem

Jūsu kaķa pazīmes un simptomi ir šķaudīšana, ādas nieze, sēkšana un klepus.

Jūsu kaķim var rasties vemšana un caureja, bet visizplatītākais simptoms ir ādas nieze. Daži alergēni rada bažas tikai alerģijas sezonā, piemēram, ziedputekšņi; šajā gadījumā jūsu kaķa simptomi saglabāsies tikai tik ilgi. Tomēr simptomi var saglabāties, ja jūsu kaķim ir alerģija pret putekļu ērcītēm vai pelējumu.

Vai manam kaķim ir līdzekļi pret alerģiju?

Jā! Sazinieties ar savu veterinārārstu, ja jums ir aizdomas, ka jūsu kaķim varētu būt alerģija.

Jūsu veterinārārsts var veikt radioalergosorbenta testu jeb RAST, kas ietver asins parauga ņemšanu no jūsu kaķēna, lai pārbaudītu vides alergēnus. 

Kad atklājat, pret ko jūsu kaķim ir alerģija, mēģiniet pēc iespējas labāk noņemt alergēnu. Piemēram, ja jūsu kaķim ir alerģija pret putekļu ērcītēm, mēģiniet nodrošināt, lai jūsu māja būtu pēc iespējas brīva no putekļiem. Varat arī izmēģināt maigu veļas mazgāšanas līdzekli jutīgai ādai, piemēram, tādu, kam ir hipoalerģiska formula. Nesmēķējiet mājās, ja smēķējat, un noteikti dodiet kaķim visas veterinārārsta izrakstītās zāles.

Kā jūs zināt, ne tikai kaķi cieš no alerģijām. Ir labi zināms, ka kaķi var saasināt alerģiju tiem, kam ir alerģija pret kaķiem, taču kaķi var būt alerģiski gan pret jums, gan apkārtējo vidi.

Ja rodas šaubas, vienmēr konsultējieties ar savu veterinārārstu, lai noteiktu oficiālu diagnozi, un noteikti ievērojiet veterinārārsta ieteikumus.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: