Home » Vai tā ir taisnība, ka kaķi spēj sajust un ārstēt sāpes?

Vai tā ir taisnība, ka kaķi spēj sajust un ārstēt sāpes?

no Ilona Meija
0 Komentāri Ziedot

Pastāv dažādi viedokļi par kaķu spēju ārstēt sāpes. Kaķu īpašnieki un alternatīvās medicīnas praktizētāji uzskata, ka dzīvnieki sajūt negatīvo enerģiju un “paņem to prom”.

Psihologs Staņislavs Samburskis atbild, kā racionāli izskaidrot kaķu spēju “dziedināt”.

Vai kaķi spēj sajust citu cilvēku sāpes

Daudzi cilvēki ir pamanījuši, ka viņu mājdzīvnieki nekļūdīgi apmetas uz saimnieka ķermeņa daļas, kas ir iekaisusi. Tam ir divi iemesli. Pirmkārt, iekaisums vienmēr paaugstina temperatūru skartajā zonā. Dzīvnieki ļoti labi atpazīst siltākas vietas. Otrkārt, slimības skartā persona maina smaržu: cilvēka oža ir smalka, bet kaķa – pietiekama. Kad kaķis vai kaķis, kas ir piesaistīts savam saimniekam, sajūt smaržas izmaiņas, tas zina, ka kaut kas nav kārtībā, un centīsies pietuvoties savam saimniekam.

Vai kaķi var ārstēt sāpes?

Viedokļi dalās, un līdz šim nav pārliecinošu pierādījumu par “kaķu terapiju”. Taču netiešas dziedināšanas gadījumi ir iespējami. Liela daļa “atbrīvošanās no sāpēm” ir saistīta ar placebo efektu. Pacients tic, ka kaķis spēj viņu izārstēt, un viņš jūtas labāk jau tikai no kaķa klātbūtnes.

Nelieli iekaisumi, piemēram, locītavās var izzust, ja cilvēks ir spiests kādu laiku nekustīgi palikt, baidoties kaķi traucēt, kā arī no kaķa siltuma pozitīvās ietekmes.

Stipras galvassāpes var izzust, ja kaķis guļ blakus cilvēkam un nomierina viņu ar purpināšanu. Miegs ir vislabākais ārstniecības līdzeklis, tāpēc nav brīnums, ka pēc īsa miega cilvēks jūtas labāk.

Un, protams, komunicējot ar kaķiem, organismā aktivizējas tie paši ķīmiskie procesi kā iemīlēšanās stāvoklī.

Kad cilvēks glāsta kaķi, viņa oksitocīna līmenis paaugstinās, kas mazina stresu un trauksmi. Oksitocīns pozitīvi ietekmē sirds un asinsvadu un nervu sistēmu, stiprina imūnsistēmu un veselību.

Kā darbojas kaķu terapija

Kaķu terapijas, ko dēvē arī par kaķu terapiju, mērķis ir mazināt psiholoģisko stresu un citas problēmas. Kaķu kompānija ir indicēta, piemēram, bērniem ar autismu un bērniem ar invaliditāti.

Kaķa kažoka glāstīšanai ir apmēram tāds pats efekts kā pašmasāžai, izraisot muskuļu atslābināšanos. Un kaķa purpināšana, tāpat kā lietus, viļņu šļakatās un jebkura cita ASMR, nomierina nervu sistēmu.

Tiek uzskatīts, ka murrāšana rada zemas frekvences skaņas viļņus, kas nomierina nervu sistēmu, mazina sāpes un veicina miegu.

Nav svarīgi, vai klausāties ierakstu vai dzīvu murrāšanu. Relaksējošs efekts ir garantēts jebkurā gadījumā.

Kaķi “neārstē” burtiskā nozīmē, viņu kažokam nav brīnumainas iedarbības. Taču saskarsme ar dzīvniekiem palīdz atslābināties, noticēt sev un gūt pozitīvas emocijas no saskarsmes ar dzīvu radību.

Psihologi uzskata, ka šāda biedrība nāk par labu ikvienam, īpaši tiem, kuri cieš no vientulības, depresijas vai hroniskām slimībām.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.