Vai tiešām Covid-19 vairs neeksistē? Perevoščikovs par aktuālajiem vīrusa paveidiem un riskiem

Lai gan daudziem varētu šķist, ka Covid-19 vīruss ne tikai vairs neapdraud sabiedrību, bet vispār vairs neeksistē, īstā aina ir pretēja. Par aktuālo saistībā ar Covid-19 infekciju vaicājām Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktoram Jurijam Perevoščikovam. 

Rudens sev līdzi ik gadu nes arī “gripas sezonu”. Arī šogad, krītoties temperatūrai, pieaugusi saslimšana ar elpceļu infekcijām, tai skaitā Covid-19.

Par pieaugumu liecina gan testēšanas pozitīvo paraugu īpatsvars, gan hospitalizācijas gadījumi. Jāatzīmē, ka vīruss vēl joprojām turpina laupīt dzīvības.

“Kopumā gada laikā bija tikai četras nedēļas, kad neviens nāves gadījums nebija paziņots,” atklāj Perevoščikovs.

Situācijas pasliktināšanos galvenokārt ietekmē trīs faktori – sezonālais, imunitātes noturības izmaiņas un vīrusu mutācijas. Kā stāsta epidemiologs, vienam no šovasar Latvijā atklātajiem Covid-19 vīrusu paveidiem bijušas vairāk nekā 30 mutācijas.

Arī galvenās riska grupas ir trīs – cilvēki virs 65 gadu vecuma, cilvēki ar hroniskām slimībām un grūtnieces.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Pērn cietuši 293 bērni. Kādēļ ģimenē jārunā par pavedināšanu internetā?

Palielinās piemaksas Latvijas vēstniecībās Izraēlā un Ukrainā strādājošajām amatpersonām

Valsts amatpersonas piemin Zolitūdes traģēdijas upurus

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk