Vai visas kampaņas notiks tikai latviešu valodā?

Ir beidzies viena mēneša termiņš, kurā deputātiem un ministrijām bija jāiesniedz otrajam lasījumam grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā. Jāatgādina, ka likumprojekts, kuru atbalstīja piecas no septiņām Saeimas frakcijām, paredz de facto aizliegumu lietot krievu valodu jebkādā aģitācijā oficiālās priekšvēlēšanu kampaņas laikā, t. i., sākot 120 dienas pirms vēlēšanām. Vienlaikus sākotnēji bija plānots no aizlieguma izslēgt politisko partiju tīmekļa vietnes, tostarp sociālajos tīklos.

Tikmēr uz otro lasījumu tieslietu ministre Inese Libinja-Egnere, konsultējoties ar Valsts valodas centru, kas atrodas tieši Tieslietu ministrijas pakļautībā, ierosināja vēl plašāku aizlieguma versiju. Proti: “Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā sabiedriskajos un komerciālajos plašsaziņas līdzekļos radio un televīzijas programmās, iekštelpās un ārtelpās publiskās vietās, periodiskajos izdevumos (laikrakstos un žurnālos), biļetenos, grāmatās un citos iespieddarbos, kā arī internetā priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli tiek izvietoti un priekšvēlēšanu aģitācija tiek veikta valsts valodā.”

Tulkojot vienkāršā valodā, tas nozīmē, ka, piemēram, laikrakstā, kas iznāk krievu valodā, vai ziņu tīmekļa vietnes krievu valodas versijā nedrīkst publicēt priekšvēlēšanu aģitāciju (reklāmu), šajā valodā. Pat tad, ja to apmaksā kandidāts vai trešā persona un netiek izmantoti valsts budžeta līdzekļi. Attiecīgi nebūs iespējams publicēt informāciju krievu valodā par tikšanos ar deputāta kandidātu, ja tā ir apmaksāta reklāma (popularizēšanai) sociālajos tīklos.

Jāatzīmē, ka opozīcijas Progresīvās frakcijas deputāti ir iesnieguši savus alternatīvus grozījumus, kas paredz, ka priekšvēlēšanu kampaņā, kuru partija apmaksā no valsts līdzekļiem, drīkst izmantot tikai valsts valodu. Tāpat šīs frakcijas deputāti ir ierosinājuši ierobežot aģitācijas apjomu mazākumtautību valodās un citās svešvalodās, nosakot, ka šādai aģitācijai drīkst tērēt ne vairāk kā 30 % no priekšvēlēšanu periodā iztērētajiem partijas kampaņas līdzekļiem.

Visi saņemtie grozījumi tiks izskatīti, un pats likums tiks pieņemts līdz pavasara sesijas beigām, t. i., līdz 21. jūnijam.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Pērn cietuši 293 bērni. Kādēļ ģimenē jārunā par pavedināšanu internetā?

Palielinās piemaksas Latvijas vēstniecībās Izraēlā un Ukrainā strādājošajām amatpersonām

Valsts amatpersonas piemin Zolitūdes traģēdijas upurus

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk