Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 3 Sekunde(-s)

Vairākas jaunas sievietes nākušas klajā ar apsūdzībām, ka laikā no 2013. līdz 2019. gadam viņas seksuāli izmantojuši nometņu rīkotāji no jauniešu organizācijas “K.I.D”, vēsta portāls “Delfi” un “Latvijas Radio”.

Abu mediju kopīgi veidotā pētījumā uzklausīti astoņu jaunu sieviešu stāsti par viņu piedzīvoto seksuālo uzmākšanos, kas esot notikusi gan nometnēs, gan ar tām saistītos pasākumos un intelektuālo spēļu klubā “Kas? Kur? Kad?”.

Kā norāda publikācijas autori, “K.I.D” savulaik bija populāras nometnes krievvalodīgo Latvijas jauniešu vidū. Pēc tam, kad sievietes sociālajos medijos sāka publicēt savu seksuālās uzmākšanās pieredzi, organizācija, kas rīkoja nometnes, tika likvidēta.

Dažas sievietes stāsta, ka viņas tikušas seksuāli izmantotas, būdamas nepilngadīgas. Vīrieši, kas ar viņām veidojuši attiecības un seksuāli uzmākušies, esot bijuši jauniešu nometņu organizatori un lektori jeb līderi, kā viņi dēvēti iekšienē.

Vairāku gadu garumā jauniešu pasākumu organizatori arī citu pieaugušo klātbūtnē ar meitenēm veidojuši nepiedienīgas attiecības un neviens uz to neesot reaģējis. Tikai vēlāk, pēc vairākiem gadiem, meitenes sapratušas, ka tas, ko viņas piedzīvojušas, nav bijušas normālas attiecības vai vienkārši flirts.

Vismaz vienā gadījumā policija bija sākusi pārbaudi, tomēr likumpārkāpumus nesaskatīja, un neviens pie atbildības netika saukts, norāda materiāla autori, piebilstot, ka, viņuprāt, ir nepieciešama plašāka izmeklēšana no tiesībsargājošo iestāžu puses, turklāt dažos gadījumos esot aizdomas par seksuālu vardarbību, kas meitenēm atstājusi traumatiskas sekas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No nākamā gada visiem pedagogiem noteikta vienāda zemākā stundas likme
Next post Līdz -16 grādiem. Naktī vietām Latvijā gaidāms neliels degunā kniebējs