Vairākās PTAC pārbaudītajās bērnu izklaides vietās atrastas apmeklētājus apdraudošas iekārtas

Loading

Lai arī sabiedrībā vairākkārt uzsvērta drošības nozīme, tirgū joprojām ir pieejami drošības prasībām neatbilstoši bērnu izklaides pakalpojumi, secinājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

Piektdien preses konferencē PTAC direktore Baiba Vītoliņa informēja, ka pērn veiktas 30 pārbaudes ārtelpu spēļu un rekreācijas laukumos, četras pārbaudes iekštelpu spēļu un rekreācijas laukumos, kā arī piecas pārbaudes virvju trašu izklaides pakalpojumu vietās. Neatbilstības konstatētas visās pārbaudītajās pakalpojumu sniegšanas vietās.

Vītoliņa atsaucās uz Ministru kabineta (MK) noteikumiem par spēļu un rekreācijas laukumu drošības noteikumiem, kas nosaka, ka jaunajiem laukumiem ir jāveic pēcuzstādīšanas pārbaude, savukārt vecākos laukumos jāveic riska novērtējums. Ja spēļu laukums atbilst MK kritērijiem, tas obligāti jāreģistrē PTAC.

Šobrīd PTAC reģistrā ir 643 laukumi. Vītoliņa pauda bažas, ka pašvaldībās, kurās nav reģistrēts neviens bērnu spēļu laukums, netiek veikts laukumu drošuma novērtējums, līdz ar ko nav iespējams noteikt, vai tie ir droši bērniem.

Pārbaudītajos 30 laukumos galvenokārt konstatētas apmeklētājus apdraudošas iekārtas, kas rada nopietnu risku – šūpoļu cietās pieskares, galvas iesprūšanas riski, asas malas, līdzsvara šūpoles a neatbilstošām atdurēm, kā arī slīdkalniņi bez sānu aizsardzības.

Daudzviet konstatēta arī nepilnīga iekārtu apsaimniekošana – salauzti elementi, bojāti tīklojumi, ieplaisājuši iekārtu balsta konstrukciju elementi, metālu korozija, abrazīvi koka elementi, izvirzītas skrūves, nenosegti skrūvju gali, piesārņojums smilšu kastēs, satrupējuši koka elementi.

Neatbilstības pilnībā novērstas 18 laukumos, savukārt 12 laukumos valdītāji apņēmušies tās novērst, iestājoties siltam laikam. Līdz demontāžas veikšanai iekārtas, kas rada būtisku risku, tiek norobežotas.

Savukārt iekštelpu laukumos konstatēts nepietiekošs uzraugu skaits, kā arī neregulāra un virspusēja iekārtu apsekošana – neatbilstoši nostiprinātas un nosegtas batutu atsperes, neatbilstošs polsterējums, asas malas, kā arī salūzuši elementi un nenorobežoti bīstamie objekti.

Visi četri laukumi ir novērsuši nepilnības, savukārt vienam komersantam piemērots sods par nepietiekamu uzraudzības nodrošināšanu.

Nepietiekamu uzraugu skaitu PTAC konstatējis arī pārbaudītajās virvju trasēs. Tajās arī konstatēts, ka nav veikti koku izvērtējumi, kā arī ir nolietotas karabīnes. Tāpat konstatēti bojāti vai salauzti elementi – tīkli, virves, troses, koka elementi, atsegtas skrūves.

Trīs trasēs neatbilstības ir novērstas, savukārt pārējās darbs tiek turpināts. PTAC sola turpināt laukumu uzraudzību arī šogad.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: