Vairākās vietās Limbažu, Ogres un Talsu novados būs jauni siltumenerģijas tarifi

0
(0)

No 1.februāra jauni siltumenerģijas tarifi būs Limbažu novada Salacgrīvā un Liepupē, Ogres novada Lielvārdē, Jumpravā un Lēdmanē, Talsu novada Sabilē, Stendē un Valdemārpilī, Abavas, Ģibuļu, Laidzes, Laucienes, Lībagu un Virbu pagastā, kā arī Vandzenes skolas ciemā, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

SPRK apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas tarifus SIA “EcoHeat Latvia”, SIA “Lielvārdes Remte” un SIA “Talsu namsaimnieks”.

“Eco Heat Latvia” iesniedza SPRK izvērtēšanai divus tarifu projektus, kas attiecas uz Limbažu novada teritorijām – Salacgrīvu un Liepupi. Abos tarifos būtiski pieaugušas elektroenerģijas izmaksas, pārējām izmaksām paliekot nemainīgām. No1.februāra līdz 30.aprīlim siltumenerģijas tarifs Salacgrīvā būs 127,56 eiro par megavatstundu (MWh) jeb par 1,8% augstāks par pašreiz piemēroto. Savukārt no 2023.gada 1.maija siltumenerģijas tarifs būs 128,91 eiro par MWh.

No 1.februāra līdz 30.aprīlim siltumenerģijas tarifs Liepupē būs 160,12 eiro par MWh jeb par 3,8% lielāks par pašreiz piemēroto. Savukārt no 2023.gada 1.maija siltumenerģijas tarifs būs 163,23 eiro par MWh.

“Lielvārdes Remte” iesniedza SPRK izvērtēšanai vairākus tarifu projektus, kam noteikti atšķirīgi termiņi to piemērošanai. 2022.gada decembrī komersants Lielvārdē, Jumpravā un Lēdmanē piemēroja vienotu siltumenerģijas tarifu 195,34 eiro par MWh. Savukārt tarifu izmaiņas iesniegtas saistībā ar Ogres novada pašvaldības lēmumu noteikt katrā darbības teritorijā atšķirīgus tarifus. Siltumenerģijas izmaksas un apjoma rādītāji ir saglabāti tādā pašā apmērā, kādā apstiprināti “Lielvārdes Remte” siltumenerģijas tarifi 2022.gada 6.oktobrī.

Jaunajos apstiprinātajos tarifos Jumpravā, Lēdmanē un Lielvārdē ietvertas neparedzētās izmaksas, kas komersantam radušās pēdējo divu gadu laikā kurināmā cenu izmaiņu dēļ, vienlaikus no tarifa izmaksām izslēdzot elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu izmaksas un obligātā iepirkuma un jaudas komponentes saskaņā ar Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likuma normām.

Siltumenerģijas tarifs Jumpravā no 1.februāra līdz 30.aprīlim būs 90,61 eiro par MWh, kas ir par 58,9% zemāks nekā šobrīd. Savukārt no 2023.gada 1.maija līdz 2024.gada 7.oktobrim tarifs ar neparedzētajām izmaksām bez valsts atbalsta kompensācijas būs 91,36 eiro par MWh, kas būs tāds pats arī no 2024.gada 8.oktobra, kad tarifā vairs netiks iekļautas neparedzētās izmaksas. Komersants siltumenerģijas ražošanai izmanto tikai šķeldu.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Siltumenerģijas tarifs Lēdmanē no 2023.gada 1.februāra līdz 30.aprīlim būs 164,27 eiro par MWh jeb par 25,6% zemāks nekā šobrīd. No 2023.gada 1.maija līdz 2024.gada 7.oktobrim tarifs ar neparedzētajām izmaksām bez valsts atbalsta kompensācijas būs 164,71 eiro par MWh, kas saglabāsies arī no 2024.gada 8.oktobra, kad tarifā vairs netiks iekļautas neparedzētās izmaksas. Komersants siltumenerģiju saražo, izmantojot granulas un dīzeļdegvielu.

Savukārt siltumenerģijas tarifs Lielvārdē aprēķināts pie dažādām dabasgāzes cenām. Proti, mainoties dabasgāzes cenai, ik mēnesi mainās arī siltumenerģijas tarifs. Atbilstoši tā brīža aktuālajai dabasgāzes cenai komersants piemēro atbilstošu tarifu. Komersants līdz katra mēneša 10.datumam paziņo SPRK aktuālā mēneša siltumenerģijas tarifu.

Pie 2022.gada novembra dabasgāzes cenas siltumenerģijas tarifs ar neparedzētajām izmaksām un sniegto elektroenerģijas izmaksu valsts atbalsta kompensāciju aprēķināts 262,23 eiro par MWh, savukārt no šī gada 1.maija tarifs, ietverot neparedzētās izmaksas, aprēķināts 262,66 eiro par MWh. No 2024.gada 8.oktobra bez neparedzētajām izmaksām tarifs būs 226,05 eiro par MWh. Komersants siltumenerģiju saražo, izmantojot vienīgi dabasgāzi.

“Talsu namsaimnieks” iesniedza SPRK izvērtēšanai trīs tarifu projektus, kam noteikti atšķirīgi termiņi to piemērošanai. Pašlaik komersants piemēro siltumenerģijas tarifu 114,61 eiro par MWh.

Siltumenerģijas tarifs no 2023.gada 1.februāra līdz 30.aprīlim būs 118,23 eiro par MWh, kas ir par 3,2% augstāks nekā šobrīd. Tarifā ir iekļautas neparedzētās izmaksas, kas komersantam radušās pēdējo divu gadu laikā kurināmā – šķeldas un kokskaidu granulu – cenu izmaiņu dēļ, vienlaikus izslēdzot no tarifa izmaksām elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu izmaksas un obligātā iepirkuma un jaudas komponentes saskaņā ar Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā minēto.

Savukārt no 2023.gada 1.maija līdz 31.oktobrim tarifs ar neparedzētajām izmaksām bez valsts atbalsta kompensācijas būs 119,76 eiro par MWh, bet sākot no 2023.gada 1.novembra lietotājiem tiks piemērots tarifs bez neparedzētajām izmaksām, kas būs 117,13 eiro par MWh.

Tarifu izmaiņas saistītas ar elektroenerģijas, malkas sagatavošanas izmaksu pieaugumu, kā arī darba samaksas, pamatlīdzekļu nolietojuma un procentu maksājumu palielinājumu salīdzinājumā ar pašlaik piemēroto tarifu.

Jaunie tarifi tiks piemēroti lietotājiem Sabilē, Stendē un Valdemārpilī, Abavas, Ģibuļu, Laidzes, Laucienes, Lībagu un Virbu pagastā, kā arī Vandzenes skolas ciemā.

Kopumā SPRK 3.janvārī izskatīšanā ir vairāk nekā 20 siltumapgādes tarifu projekti no visas Latvijas.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »