Ja dzīvoklī ir nepatīkama smaka, tajā nevar justies ērti. Mēs uzzināsim, kā atbrīvoties no kaitinošās problēmas.
Dīvaina smaka dzīvoklī – vai tas būtu mitru, sautētu kāpostu “aromāts”, vai visiem pazīstamā “vecmāmiņas smaka” – ne tikai iznīcina visus centienus radīt mājīgu mājokli, bet arī rada papildu problēmas.
Kā likvidēt puves smaku mājās un ko darīt, ja dzīvoklī ir jūtama dīvaina smaka, – iesaka UNIAN.
Neizprotot, kur dzīvoklī smird, var nākties mēnešiem ilgi veltīgi mēģināt noslēpt smaku.
Nepatīkamas smakas dzīvoklī – cēloņi
Šai īpašajai “smirdēšanai” ir daudz cēloņu, no kuriem ne visi ir acīmredzami. Biežāk sastopamie cēloņi ir šādi:
Nepietiekama ventilācija – nepietiekamas gaisa padeves dēļ telpās var uzkrāties dažādas smakas, tostarp ēdiena gatavošanas smakas, kas rada pelējuma smaku privātmājā vai dzīvoklī;
Mitrums vai pārmērīgs mitrums var radīt augsni pelējuma un pelējuma sēnīšu attīstībai, ko jūs pat nepamanīsiet, bet sajutīsiet to smaržu;
Putekļi – uz virsmām nogulsnējušies putekļi var piesaistīt citas smakas – dzīvnieku, ēdiena gatavošanas, tabakas dūmu u. c., un rezultātā smakas epicentrs mājoklī var būt slēptie stūrīši, kurus jūs bieži vien nekad nekopjat (skapji, skapji, virtuves atvilktnes utt.);
tabakas dūmi – to smaka ir ļoti noturīga un var iekļūt polsterējumos, paklājos un pat sienās, tāpēc smaka saglabājas pat pēc atkārtotas vēdināšanas.
Tāpat ir vērts atcerēties, ka viens vienīgs “smaržīgs” priekšmets var izraisīt smirdēšanu visā dzīvoklī. Tie var būt sabojāti kartupeļi vai novecojis ievārījums pieliekamajā, aiz dīvāna izlikta sula, netīra veļa, atkritumu urna virtuvē un daudz kas cits.
Kā novērst nepatīkamas smakas dzīvoklī ar tautas līdzekļiem un tīrīšanu
Nereti cilvēki interesējas, kā atbrīvoties no smakām dzīvoklī pēc vecmāmiņas vai ilgākas prombūtnes mājās. Un kā gan negribētos šajā gadījumā atrast superefektīvu “burvju nūjiņu”, bez detektīvspēles neiztikt. Jums nāksies neatlaidīgi meklēt smakas cēloni un atkarībā no konstatētās problēmas izvēlēties tās risināšanas metodes.
Ja konstatējat, ka problēmas cēlonis ir paaugstināts mitruma līmenis telpā (piemēram, pēc ūdens noplūdes), var palīdzēt tādi speciāli palīglīdzekļi kā gaisa mitruma susinātāji un absorbenti. UNIAN jau ir lasījis vairāk par to, kā samazināt mitruma līmeni mājoklī.
Rūpīga (daudz jutīgāka, nekā jūs domājat!) uzkopšana palīdzēs, ja smakas avots būs putekļainas lietas. Notīriet visas virsmas mājoklī, tostarp paklājus un aizkarus. Etiķis un dzeramā soda var būt labāks veids, kā neitralizēt smakas. Apsveriet arī tvaika tīrīšanu paklājos un polsterējumos, kas laika gaitā var būt uzņēmuši dažādas smakas.
Lai nodrošinātu, ka jūsu pūles cīņā ar smakām ilgāk saglabājas, uzlabojiet telpu ventilāciju. Vismaz biežāk atveriet logus. Aukstākajos gadalaikos, kad vēdināšana ir apgrūtināta, var palīdzēt no vietējiem līdzekļiem izgatavoti smakas absorbētāji. Piemēram, jūs varat atstāt telpās šķīvjus vai burkas ar kafijas pupiņām vai kafijas biezumiem, cepamo sodu vai aktivēto ogli.
Esiet droši, ka mēģinājumi maskēt smaku, nenovēršot tās cēloni, ir pilnīgi neefektīvi. Tāpēc ar paceltu galvu dodieties meklēt kaut ko tādu, kas padarīs jūsu dzīvokli mājīgu, – difuzorus ar ēteriskajām eļļām, aromātiskās sveces un aromātiskos kociņus, – tikai pēc tam, kad būs identificēts un novērsts smakas avots.