Valdības deklarācijas melnrakstā iekļauta kriminālsodu izpildes reforma

author
1 minute, 39 seconds Read

Topošās valdības deklarācijas melnrakstā iekšlietu un tieslietu jomās pausta apņemšanās veikt kriminālsodu izpildes reformu un ieviest jaunu atalgojuma sistēmu iekšlietu darbiniekiem.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā deklarācijas pagaidu variantā iekšlietu un tieslietu jomā minēti daži desmiti mērķu. Cita starpā paredzēts reformēt kriminālsodu izpildes sistēmu, pieņemot jaunu Kriminālsodu izpildes likumu.

Topošā koalīcija arī plāno apņemties izstrādāt un ieviest jaunu iekšlietu dienestu darbinieku atalgojuma sistēmu, nodrošinot konkurētspējīgu atlīdzību un sociālās garantijas. Ar to paredzēts novērst kritisku personāla nepietiekamību, kas noved pie iekšējās drošības sniegšanas sabiedrībai būtiskiem ierobežojumiem.

Deklarācijas melnrakstā paredzēts stiprināt valsts drošības iestāžu kapacitāti, lai novērstu nacionālās drošības apdraudējumus, Krievijas dezinformācijas izplatību un agresijas attaisnošanu. Tāpat varētu tikt paredzēts nodrošināt Iekšējās drošības akadēmijas konsorcija darbības sākšanu.

Sadarbībā ar pašvaldībām plānots paplašināt pašvaldību policiju kompetenci un atbildību, kā arī, vienojoties par finansiālo saistību dalīšanu, stiprināt brīvprātīgo ugunsdzēsības posteņu darbību reģionos, izriet no deklarācijas pagaidu varianta.

Topošā valdība arī plāno apņemties starptautiski pastiprināti pievērsties cīņai pret dezinformāciju, lai aizsargātu demokrātiju un cilvēktiesības,un novērstu nelikumīga vai sabiedrībai un indivīdam kaitnieciska satura izplatību.

Deklarācijas melnrakstā pašlaik ir vairāk nekā 300 mērķu, uzdevumu vai darbību punkti dažādās jomās.

Balsojums Saeimā par topošo, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) otro valdību paredzēts trešdien, 14.decembrī.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: