Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 34 Sekunde(-s)

Valmieras Integrētajā bibliotēkā no 8.maija līdz 20.maijam būs apskatāma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā izstāde “Zinātne Latvijai 2023”, kas iepazīstina ar 12 Latvijas un diasporas jaunajiem zinātniekiem, portālu informēja ministrijā.

Izstādes atklāšana bibliotēkas telpās, Cēsu ielā 4, notiks 8.maijā plkst.14.

IZM jau sesto gadu ir izveidojusi “Zinātne Latvijai” kalendāru un izstādi, kas vēsta par 12 Latvijas un diasporas zinātniekiem un zinātniecēm no dažādām paaudzēm, zinātnes nozarēm un zinātniskajām institūcijām, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību.

Izstādē var ne tikai aplūkot zinātnieku portretus, bet arī ar QR koda palīdzību savā viedtālrunī vai citā mobilajā ierīcē noskatīties trīs minūšu garu video stāstu par katru no pētniekiem un tādējādi tuvāk iepazīt gan pašu zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

“Šis kalendārs un tam sekojošā izstāde ir viens no medijiem, kas vēsta sabiedrībai ne vien to, cik nozīmīga Latvijas izaugsmei ir zinātne, pētniecība un inovācijas, bet arī to, cik radošs, aizraujošs un interesants ir process – būt zinātnē. Kalendārs ir arī vēstures glabātājs. Tāpēc, mēs, Valmiera un konkrēti Vidzemes Augstskola, lepojamies ar savu lapaspusi šajā kalendārā, kas tapusi, pateicoties Lindai Lancerei – Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētniecei,” atzīmē Vidzemes Augstskolas rektore Agnese Dāvidsone.

Lancere ir viena no 12 izstādes personībām. Viņas pētnieciskās intereses ir saistītas ar virtuālās un paplašinātās realitātes izmantojumu gan fizioterapijā, gan pacientu rehabilitācijā kopumā, veicinot cilvēku spēju sev palīdzēt ar fiziskām kustībām.

“Manuprāt, tehnoloģiju nākotne ir tikai tur, kur tā palīdz cilvēkam apzināties sevi. Ja mums ir dati, mums tie uzkrājas, tad mēs spējam jau kaut ko paredzēt uz priekšu un varam novērst ļoti daudz problēmu,” stāsta Lancere.

Kalendāra un izstādes atklāšana notika 6.janvārī Āgenskalna tirgū, savukārt marta beigās izstāde sāka savu ceļu pa Latviju, viesojoties Rīgas Stradiņa universitātē un pēc tam arī Rīgas Tehniskajā universitātē. Līdz gada beigām izstādi būs iespējams apskatīt dažādās Latvijas augstskolās, zinātniskajās institūcijās un citās sabiedriskajās vietās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Nākamnedēļ sāksies skolēnu izaicinājums “NĒ – veipošanai! JĀ ceļojumam!”
Next post Atklāts Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību korpuss un sporta zāle