Lasīšanas Laiks:53 Sekunde(-s)

Tomēr izrādās, ka ir pieļauta kļūda un parāds var kļūt par pārmaksu.

“Informējam, ka, nosakot diferencētā neapliekamā minimuma apmēru, tiek ņemti vērā visi gada ienākumi, izņemot ienākumus, kas nav apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, un ienākumus no saimnieciskās darbības, par kuru tiek maksāta samazināta patentmaksa, kā arī 2022. gadā ienākumi no intelektuālā īpašuma vai literatūras, autoru un izpildītāju darbu, atklājumu, izgudrojumu un rūpniecisko dizainparaugu radīšanas, publicēšanas, izpildīšanas vai cita veida izmantošanas, ja nodokļa maksātājs nav reģistrējis.

Tādējādi, nosakot diferencēto neapliekamo minimumu autoram, kas strādā vispārējā nodokļu režīmā, ņem vērā tikai gada laikā gūtos ienākumus.

Šobrīd ir novērsts trūkums, kas tika konstatēts VID e-deklarēšanas sistēmas datu nolasīšanas laikā gada ienākumu deklarācijā, kad, aprēķinot gada diferencēto neapliekamo minimumu, tiek ņemti vērā ienākumi, kas saņemti no samaksas par intelektuālo īpašumu.

Ja gada ienākumu deklarācija iesniegta laikā, kad trūkums vēl nav novērsts, VID pārrēķina gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Pēc labojumiem šiem iedzīvotājiem ir palielinājies neapliekamais minimums un līdz ar to ir palielinājusies nodokļa pārmaksa, tāpēc viņi no VID savā kontā saņems lielāku summu, nekā bija redzams uzreiz pēc deklarācijas aizpildīšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Svarīga informācija tiem, kas apsildās ar cieto kurināmo – Daugavpīli
Next post Pašnodarbinātais, vai esat gatavs maksāt PVN par pagājušo gadu un pusi šā gada?