Valsts neļaus izvairīties no soda: Latvijā par nodokļu nemaksāšanu liek cilvēkus cietumā

0
(0)

Gads cietumā – šādu sodu saņēma uzņēmējs, kurš tika atzīts par vainīgu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) shēmās un nodokļu nemaksāšanā.

Tiesa arī nolēma par labu valstij piedzīt no apsūdzētā gandrīz 100 tūkstošus eiro, informēja Latvijas prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Uzņēmējam tika arī atņemtas tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

Saskaņā ar apsūdzību laika posmā no 2019. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 27. decembrim, būdams amatpersona uzņēmumā – sabiedrībā ar ierobežotu atbildību (SIA), uzņēmējs apzināti izvairījās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, kā rezultātā valstij nodarīja zaudējumus 97 916,70 eiro apmērā.

Apsūdzētais savas SIA vārdā nodrošināja fiktīvu pirkšanas un pārdošanas līgumu ar platformām izveidi, un Valsts ieņēmumu dienestā tika iesniegtas PVN deklarācijas, kurās tika norādīti darījumi, kas faktiski nenotika.
Tomēr šis 4. oktobrī pasludinātais spriedums var nebūt galīgs.

Savlaicīgi nožēloja grēkus

Rīgas pilsētas tiesa nesen izskatīja vēl vienu nodokļu lietu un nolēma apstiprināt prokurora un apsūdzētā vienošanos par vainas atzīšanu.

Apsūdzētais, būdams uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, savtīgu motīvu vadīts, nolēma nedeklarēt VID ar PVN apliekamus darījumus. Tā rezultātā budžetam nodarītais kaitējums tika novērtēts 227 369,75 euro apmērā.

Kad tas tika atklāts, apsūdzētais atzina savu vainu un pilnībā atlīdzināja zaudējumus.

Rezultātā: brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »