Valsts policijas priekšnieks atklāj, kas izraisīja konfliktu starp pusaudžiem Imantā

Loading

Valsts policijas priekšnieks Armands Rooks raidījumam “900 sekundes” pastāstīja, kas izraisīja konfliktu starp pusaudžiem Imantā piektdienas, 5. maija vakarā.

Pēc Rooks teiktā, tas noticis “mestā akmens dēļ”. Kāda meitene metusi akmeni uz kādu citas kompānijas personu, savukārt tur esošais otrs zēns kļūdaini ticis uzskatīts par vainīgo, pēc kā sākusies pakaļdzīšanās un slaktiņš.

“Šis konflikts sākās tāpēc, ka tika mests akmens, ko kāda meitene no vienas kompānijas meta uz citu kompāniju. Otra kompānija domāja, ka to izdarīja zēns. Konflikts radās no nekā. Viena lieta noveda pie otras, un tā tas sākās,” skaidroja Rookss.

Jāatgādina, ka 5. maija vakarā Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda vīrieša Imantas mikrorajonā Rīgā. Pēc viņa teiktā, pie skolas stadiona atradās vairāki nepilngadīgie ar nažiem.

Ņemot vērā incidenta raksturu un iespējamās briesmas, uz notikuma vietu nekavējoties steidzās Valsts policijas Speciālo operāciju bataljona ekipāža.

Dažas minūtes vēlāk tika saņemts zvans no kādas sievietes, kura ziņoja, ka viņas dzīvoklī ir patvērušies jaunieši, kurus citi pusaudži vajā ar nažiem.

Pēc dažām minūtēm speciālo uzdevumu bataljons jau atradās skolas tuvumā un pēc tam mežā, meklējot jauniešus. Tajā pašā laikā Valsts policijas ekipāža devās uz sievietes dzīvokli un ieradās tur pēc 40 minūtēm.

Policija apstiprināja, ka šajā laikā no sievietes tika saņemts vēl viens zvans par tālāko notikumu gaitu, un precizētā informācija tika nodota ieradušajām ekipāžām. Ap plkst. 19.52 dežurējošais policijas darbinieks arī vēlreiz sazinājās ar sievieti, informējot viņu, ka policijas ekipāža ir ceļā uz dzīvokli, un noskaidroja dažas detaļas par notikušo un iesaistītajām personām.

Kad policija ieradās sievietes dzīvoklī, viņi viņu iztaujāja. Pusaudži tika aizvesti mājās un nodoti vecākiem. Vēlāk ekipāža ieradās notikuma vietā meža ielokā, kur ieradās arī īpašo uzdevumu bataljons.

Cietušā tēvs aizturēja vienu no iespējamajiem vainīgajiem meža masīvā, pirms ieradās policija.

Policija identificēja gandrīz visus iesaistītos jauniešus, kuri bija jaunāki par 13 gadiem.

Savukārt svētdienas vakarā policija no Imantas iedzīvotājiem saņēma informāciju par vairākām vietām, kur pēc 5. maija notikumiem bija plānotas vai jau notikušas masu jauniešu pulcēšanās un fiziskas sadursmes.

Iepriekš, pamatojoties uz internetā izplatīto informāciju, ka jaunieši plāno rīkot “Linča tiesu”, likumsargi veica preventīvas sarunas un izklīdināja jauniešus. Tāpat bija saņemta informācija, ka Imantas parkā notiek masu kautiņš, un notikuma vietā bija ieradies īpašo uzdevumu bataljons.

Valsts policija aicina to bērnu vecākus, kuri varētu būt iesaistīti konfliktā, nekavējoties noskaidrot viņu atrašanās vietu un pārrunāt šādu situāciju nopietnību. Policija arī aicina ikvienu, kam ir zināms par pusaudžu savstarpējām sadursmēm, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruni 110.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: