Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē stiprinās narkotiku apkarošanu un dzimumnoziegumu izmeklēšanu

0
(0)

Turpinoties Valsts policijas strukturālajām reformām, Rīgas reģiona pārvaldē stiprinās narkotisko vielu nelikumīgas aprites apkarošanu un dzimumnoziegumu izmeklēšanu, portālu informēja policija.

No 1.janvāra reģiona pārvaldē darbu sākuši pieci biroji un viena nodaļa, kuri specializējas dažādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, apkarošanā un novēršanā.

“Mēs esam izveidojuši jaunu struktūru ar konkrētām prioritātēm, kam jāpievērš vēl lielāka uzmanība, vienlaikus arī reģionā centralizējot konkrētu noziegumu izmeklēšanu. Stiprināsim narkotisko vielu nelikumīgas aprites apkarošanu, dzimumnoziegumu, īpaši pret bērniem un nepilngadīgajiem, izmeklēšanu, kā arī celsim un efektivizēsim citu noziegumu izmeklēšanas kvalitāti,” norādījis Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Staļģevics.

Vienlaikus domājot par svarīgo cilvēkresursu, līdzšinējo nekomplekta mazināšanu, tiek gandrīz dubultoti galveno inspektoru amati, tādējādi veicinot karjeras attīstību gan izmeklētājiem, gan operatīvajiem darbiniekiem.

Ar 1.janvāri Kriminālpolicijas pārvaldes pakļautībā ir pieci biroji un viena nodaļa, kuri specializējas dažādu reģionā notiekošo noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, apkarošanā un novēršanā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. birojā, kura paspārnē ir pret personas dzīvību un veselību vērstu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšana, kā piemēram, slepkavību izmeklēšana, personu meklēšana un dzimumnoziegumu izmeklēšana, no četrām nodaļām paliek trīs. Turklāt pārskatot cilvēkresursus, tiek stiprināta dzimumnoziegumu izmeklēšana un apkarošana.

Savukārt Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. birojā, kas specializējas mantisko noziegumu kā autotransporta zādzības, laupīšanas un citu izmeklēšanā, nosakot jaunas prioritātes un optimizējot cilvēkresursus, tiek izveidotas divas spēcīgas nodaļas.

Līdzīgi arī tiek stiprināts Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.birojs, kas pamatā izmeklē ekonomiska rakstura noziegumus – tā pakļautībā ir divas specializējošas nodaļas.

Tāpat izveidots Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4.birojs, kas specializējas narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgas aprites apkarošanā. Līdz šim darbs šajā jomā noritējis veiksmīgi, bet šādu noziegumu izmeklēšana reģionā bijusi nodaļas pārziņā, tāpēc tagad cīņa ar šiem noziegumiem tiks īstenota jau atsevišķa biroja līmenī.

Tāpat papildu izveidots Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5.birojs jeb Daudznozaru noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas birojs ar divām nodaļām.

Šī biroja paspārnē kā nodaļa iekļauts līdzšinējais Satiksmes noziegumu izmeklēšanas birojs. Vienlaikus šī biroja kompetencē būs dažādu citu noziedzīgus nodarījumu izmeklēšana, t.sk. arī centralizēti par visu Rīgas reģionu – piemēram, policijas kompetencē esošo naida noziegumu, kukuļdošanas gadījumu izmeklēšana. Tāpat tiks stiprināta to noziegumu, kas vērsti pret policistiem – pretošanās vai uzbrukumi – izmeklēšana.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē iekļauta arī Izmeklēšanas koordinācijas un kriminālizlūkošanas nodaļa.

Policija turpina restrukturizāciju visā iestādē un par to informēs arī turpmāk, atbilstoši veikto pārmaiņu gaitai. Paredzēts, ka tās tiks ieviestas līdz 2023.gada jūlijam.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »