Lasīšanas Laiks:54 Sekunde(-s)

Valsts robežsardze aicināja Daugavpils iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nepiedalīties nelegālās darbībās – par iemeslu tam kalpoja iebrauktuvēs izvietotie sludinājumi autovadītājiem.
Daugavpilī vairākās daudzdzīvokļu namu ieejās parādījās sludinājumi, kas piedāvāja darbu transportlīdzekļu vadītājiem. Vienlaikus tos varēja uzskatīt par aicinājumu piedalīties nelegālās darbībās, atbalstīt nelegālo imigrāciju.

Sludinājumos tika aicināti sadarboties autovadītāji ar personīgajiem transportlīdzekļiem, kuri būtu gatavi nogādāt cilvēkus no Lietuvas un Baltkrievijas robežas uz noteiktu vietu valsts iekšienē vai uz kādu galamērķi Vācijā. Turklāt tika piedāvātas papildu ienākumu gūšanas iespējas, izīrējot naktsmītnes, kurās pirmajā dienā varētu izmitināt no valsts robežas nogādātos cilvēkus.

Valsts robežsardze vērš uzmanību uz to, ka darbības, kas saistītas ar personu nelikumīgu pārvietošanu, kā arī nelikumīgas uzturēšanās Latvijā nodrošināšanu, ir nelikumīgas un krimināli sodāmas. Šogad Valsts robežsardze par šādiem pārkāpumiem ir uzsākusi jau 10 kriminālprocesus pret 15 personām, savukārt pērn pret 24 personām tika uzsākti 16 kriminālprocesi.

Protams, kriminālprocesā tiek vērtēta katras personas iesaistes pakāpe, taču saskaņā ar Krimināllikumu personām, kas iesaistītas šāda veida nelikumīgās darbībās, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz 5 gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods ar vai bez mantas konfiskācijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Pašnodarbinātais, vai esat gatavs maksāt PVN par pagājušo gadu un pusi šā gada?
Next post Jelgavas un Stradnieku ielas krustojumā notriekta 17 gadus veca meitene