Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 6 Sekunde(-s)

Iedzīvotāji sociālajos tīklos cēluši trauksmi par video, kurā redzams, ka kādā pamestā, bet cilvēkiem viegli pieejamā teritorijā Vangažos atrastas mucas, kurās atrodas videi un cilvēkiem kaitīga viela – nātrija sārmu šķīdums, ziņo LTV raidījums “Panorāma”. 

Tvertnes uzgājis sociālo tīklu satura veidotājs Iļja Odegovs, kurš nodarbojas ar urbāno tūrismu. Viņš kartē netālu no Rīgas atradis lielu, pamestu teritoriju un nolēmis doties turp. Iļja norādīja, ka jebkurš tur varēja tikt, jo teritorija nebija norobežota. 

Teritorijā kādreiz aktīvi strādāts ar naftas produktiem un vēl joprojām tur atrodas vairākas mājas, tostarp divi angāri. Vienā no angāriem atrodas vairākas tvertnes ar ķīmisku šķidrumu – nātrija sārmu šķīdumu. 

Pie teritorijas galvenajiem vārtiem rakstīts, ka tā pieder 2019. gadā likvidētajam uzņēmumam “Vangažu nafta”. Tagad par to atbild uzņēmums “Vangažu Termināls”. 

Valsts vides dienests apstiprināja, ka pēc video saņemšanas tika veikta teritorijas un tajā esošo ķīmisko vielu pārbaude. Dienests sadarbojas ar uzņēmumu. 

Dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors Kalvis Avotiņš apstiprina, ka šķidrums var būt kaitīgs gan dabai, gan cilvēkiem. 

“Tas ir kodīgs šķidrums, bet bīstamība ir tikai tad, ja tas nokļūst uz ādas. Sabiedrībai apdraudējums faktiski nepastāv, bet katrā ziņā bīstamo vielu izvešana ir organizējama paātrinātā kārtībā. Jo tādā veidā tās uzglabāties nevar,” sacīja vides dienesta pārstāvis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Aizvadītajā naktī Ukrainā iznīcināti vairāk nekā 1000 okupanti
Next post Īrijā protesti pāraug vardarbībā. Izdemolēts veikals un aizdedzināti transportlīdzekļi