Lasīšanas Laiks:54 Sekunde(-s)

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes (LRP) amatpersonu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistīta ar vardarbību, informēja IDB.

Birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka reģiona pārvaldes amatpersona dienesta pienākumu pildīšanas laikā pārsniedza savas dienesta pilnvaras, nepamatoti pielietojot vardarbību pret kādu privātpersonu, kura tika aizturēta par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu un nogādāta VP LRP struktūrvienībā procesuālo dokumentu noformēšanai.

Saistībā ar VP amatpersonas veiktajām pretlikumīgajām darbībām prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 317.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – dienesta pilnvaru pārsniegšana, kas saistīta ar vardarbības pielietošanu.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

IDB ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.

Zemgalē piektdien pastrādāta slepkavība Previous post Zemgalē piektdien pastrādāta slepkavība
Zaudējot ģimenes apgādnieku, 41% iedzīvotāju esošo dzīves līmeni spētu nodrošināt ne ilgāk kā trīs mēnešus, liecina aptauja Next post Zaudējot ģimenes apgādnieku, 41% iedzīvotāju esošo dzīves līmeni spētu nodrošināt ne ilgāk kā trīs mēnešus, liecina aptauja