Pēdējā pagājušā gada Ventspils domes sēdē nolemts sniegt lielāku finansiālo atbalstu mājsaimniecībām, kurās ir bērni ar invaliditāti, pensionāriem un personām ar invaliditāti, kā arī mājsaimniecībām, kurām ir piešķirts maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, informēja Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna.
Bērniem ar invaliditāti medikamentu, medicīnas ierīču iegādei un izdevumu par rehabilitācijas pakalpojumu daļēju segšanu pabalsts palielināts no 36 uz 50 eiro gadā.
Pensionāriem un personām ar invaliditāti medikamentu un medicīnas ierīču iegādei pabalsts palielināts no 36 uz 50 eiro gadā, izdevumiem zobu ārstēšanai un zobu protezēšanai – no 55 uz 70 eiro gadā.
Pacienta iemaksu daļējai kompensēšanai pabalsts palielināts no 0,71 uz 1 eiro par katru ģimenes ārsta ambulatoru apmeklējumu, no 1,71 uz 4 eiro pabalsts palielināts par katru sekundārās ambulatorās veselības aprūpes ārsta ambulatoru apmeklējumu, un no 4 uz 7 eiro dienā pabalsts palielināts par ārstēšanos diennakts stacionārā, sākot ar otro dienu.
Sasniedzot 100 gadu vecumu, tiks izmaksāts vienreizējs pabalsts 1000 eiro. Līdz šim simtgadniekiem izmaksāja 570 eiro vienreizēju pabalstu. Personām, kuras sasniegušas 100 un vairāk gadu vecumu, ikmēneša pabalsts palielināts no 43 eiro uz 50 eiro.
Bērniem no trūcīgām mājsaimniecībām, kuri apmeklē Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu vispārējās grupiņas, ēdināšanas izdevumus segs 90% apmērā. Līdz šim pakalpojumam piemēroja 50% atlaidi. Bērniem no maznodrošinātām mājsaimniecībām, kuri apmeklē Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu vispārējās grupiņas, ēdināšanas izdevumu segšanai atlaide paaugstināta no 25% uz 50%.
Bērnudārza audzēknim, kura mājsaimniecība nonākusi krīzes situācijā, pamatojoties uz Sociālā dienesta atzinumu, pabalstu ēdināšanas izdevumu segšanai no 25% uz 50% atlaidi varēs piešķirt ar attiecīgās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja rīkojumu.