Ventspilī vairākos mikrorajonos uzstādīts energoefektīvs LED apgaismojums

Loading

Ventspilī vairākos mikrorajonos uzstādīts energoefektīvs LED tehnoloģiju apgaismojums, aģentūru LETA informēja Ventspils komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Par Ventspils domes piešķirto finansējumu 181 ielu posmā uzstādīti 1500 energoefektīvi LED gaismekļi ar viedo tehnoloģiju.

Lai optimizētu ar pilsētas apgaismojumu saistītās elektroenerģijas patēriņa izmaksas un uzlabotu pilsētas apgaismojuma infrastruktūru kopumā, dažādos ielu posmos tika uzstādīti vieni no pašlaik labākajiem pieejamiem LED gaismekļiem ar jaudas diapazonu no 20 vatiem (W) līdz 35W.

Gaismekļi ir izstrādāti atbilstoši jaunākajām ilgtspējīgās attīstības tendencēm, aizstājot līdzšinējās 70W augstspiediena nātrija spuldzes.

Jaunie gaismekļi ir aprīkoti ar pielāgojamu aptumšošanas funkciju, kas ļauj samazināt gaismekļa jaudu nakts stundās. Agrās rīta stundās gaismekļi automātiski atgriezīsies sākotnējā darbības jaudā, panākot nozīmīgu ieguvumu starp mainīgu gaismekļu darbības noslogojumu diennaktī un enerģijas ietaupījumu kopumā. Aprēķināts, ka šādas viedās tehnoloģijas apgaismojuma sistēmas uzstādīšana palīdzēs ietaupīt aptuveni 322 000 kilovatstundu (kWh) elektroenerģijas gadā.

Uzstādot šāda tipa apgaismojumu, turpmāk tiks nodrošināta labāka redzamība, uzlabojot vispārējo ceļu satiksmes drošību iedzīvotājiem Krēķciemā, Žāžciemā, Vasarnīcu rajonā, Ostgalā, Pārventā un citur pilsētā.

Ilgtspējīgākai un energoefektīvākai Ventspils infrastruktūras attīstībai Ventspils komunālā pārvalde turpinās organizēt viedā apgaismojuma uzstādīšanu arī citos ielu posmos pilsētā.

Kā vēstīts, SIA “Vides investīciju fonds” rīkotajā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” ir atbalstīta 601 gaismekļa nomaiņa uz energoefektīviem LED gaismekļiem vairāk nekā 23 ielu posmos, kā piemēram, Sarkanmuižas dambī, Raiņa ielā, Ģertrūdes ielā, Andreja ielā, Bērzu ielā, Kuldīgas ielā, Zvaigžņu ielā, Talsu ielā, Dzintaru ielā, Usmas ielā un citur.

Ventspilī martā sākās apgaismojuma infrastruktūras uzlabojuma darbi, lai vairāk nekā 180 dažādu ielu posmos uzstādītu 1500 energoefektīvus LED gaismekļus, aizstājot 70W nātrija spuldzes ar 20-35W LED gaismekļiem. Lai mazinātu pilsētas apgaismojuma elektroenerģijas patēriņa ikgadējās izmaksas, kā arī lai vienlaikus pilnveidotu pilsētas infrastruktūru, Ventspils pašvaldība šim mērķim 2023.gadā piešķīra finansējumu 330 000 eiro.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: