Lasīšanas Laiks:54 Sekunde(-s)

Šodien no plkst.13 līdz 16 Ventspils novada pagastos norisināsies akcija “Sveču siltumu Ukrainai”, portālu informēja pašvaldības komunikācijas speciāliste Inga Andra Leigute.

Iedzīvotāji tiek aicināti izgatavot ierakumu sveces, kuras ukraiņu karavīri izmantos, lai sildītos un pagatavotu ēdienu. Ventspils ukraiņu kultūras biedrība “Kobzar” pasākumam nodrošinās 200 kilogramus parafīna un 1000 bundžas, savukārt novada kultūras darbinieki parūpēsies par kartonu.

Kultūras darbinieces ir parūpējušās, lai katrā pagastā papildus sveču liešanai notiktu arī citas aktivitātes.

Ances, Piltenes, Puzes un Zlēku kultūras namā vārīs ukraiņu boršču. Jūrkalnes tautas namā ikvienam būs iespēja nogaršot ukrainietes Aņas gatavoto ukraiņu zupu “Kapustņaks” un pašiem pagatavot ukraiņu klimpas.

Popes kultūras nama iekšpagalmā norisināsies radošās darbnīcas, tiks lietas laimītes no sveču vaska, kā arī būs tēja pie ugunskura. Tārgales pagasta pārvaldes zālē varēs mieloties ar ukraiņu sirņikiem.

Ugāles “Mežrūpniekos” būs zupa un radošās darbnīcas. Usmas tautas namā cienās ar ukraiņu pankūkām. Užavas tautas namā vārīs ukraiņu “Kapustņaku” un varēs apskatīt sveču un svečturu izstādi.

Zūrās “Rūķu darbnīcā” katram būs iespēja izliet arī savu sveci un uzzināt, kāda nozīme ir katrai sveču krāsai. Ziru tautas namā varēs mieloties ar skābeņu zupu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Augšdaugavas novadā notiek zemessardzes mācības
Next post Ūdens līmenis upēs pārsvarā pazeminās