Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 29 Sekunde(-s)

Kaķiem rotaļas ir nepieciešamas jebkurā vecumā: gan kaķēniem, gan pieaugušiem kaķiem. Ieteicams spēlēties ar pieaugušiem kaķiem 2 reizes dienā, saka Aleksandra Aleksandrova, zoopsiholoģe, veterinārārste, kaķu un suņu uzvedības korekcijas speciāliste.

“Fiziskās aktivitātes kaķiem ir tikpat svarīgas kā cilvēkiem. Kaķi ar samazinātu fizisko aktivitāti kļūst aptaukojušies, slimo ar diabētu un sirds problēmām,” skaidro Aleksandra Aleksandrova.

Turklāt spēles attīsta dzīvnieka medību prasmes. Veterinārārste atgādina, ka kaķi ne tikai ēd savu laupījumu, bet arī medību laikā ar to spēlējas. “Kaķiem šādā veidā uzlabojas apetīte, tiek trenēti pakaļdzīšanās pamatinstinkti,” – uzsvēra eksperte.

Tāpat spēles palīdz kaķiem atbrīvoties no stresa un izvadīt dienas laikā uzkrātās negatīvās emocijas. Kopīgi spēlējoties, kaķi attīsta uzticību un emocionālo pieķeršanos saimniekam. Tajā pašā laikā ir svarīgi spēlēties godīgi ar dzīvnieku: neaizķert un nespiest, norāda veterinārārste.

Spēles veicina dzīvnieka intelektuālo attīstību. Kaķēni ar spēļu palīdzību iekārtojas jaunā vietā, apgūst māju, mācās veidot sociālās saites ar tiem, kas ar viņiem spēlē, kā arī attīsta dažādas medību tehnikas. Veterinārārsts iesaka spēlēties ar kaķēniem, kad vien mazuļi izrāda interesi par to.

“Pieaugušiem dzīvniekiem būtu jānodarbojas ar rotaļām vismaz divas reizes dienā, no rīta un vakarā. Vecākiem kaķiem, kas vecāki par 12 gadiem, pietiks ar vienu rotaļu sesiju dienā, labāk vakarā, vismaz 2 stundas pirms gulētiešanas, lai dzīvniekam būtu laiks nomierināties un atpūsties pēc spēles,” iesaka eksperts.

Svarīgi ir arī kontrolēt spēles ilgumu. “Spēli labāk pārtraukt tad, kad dzīvniekam vēl ir interese to turpināt. Tā vēlme spēlēties ātri pamodīsies nākamajā reizē. Ja dzīvniekam spēles laikā ir kļuvis garlaicīgi, tas var pasīvi reaģēt uz nākamajiem aicinājumiem spēlēt,” skaidro Aleksandra Aleksandrova.

Veterinārārsts iesaka rotaļām izmantot pašgatavotas vai iegādātas rotaļlietas, taču nekad nespēlēties ar dzīvnieku ar “ļauno roku” un neveicināt kāju pakaļdzīšanos. “Dzīvniekam augot, tas var pielabināt šo ieradumu, un pieaugušs kaķis, kas dzen saimniekus pa dzīvokli un kož, nav labākais mājdzīvnieks,” viņa rezumē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Kāpēc veterinārārsti iesaka suņiem dot dārzeņus ierasto našķu vietā
Next post Kāpēc jūs nevarat uzvarēt skatīšanās spēle ar kaķi?