Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 23 Sekunde(-s)

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir izdevies likvidēt lielāko daļu vai pat visus vēsturiskos korupcijas perēkļus, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pauda dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Man ir pamats domāt, ka mums ir izdevies likvidēt lielāko daļu vai pat visus vēsturiskos korupcijas perēkļus, kas ir pastāvējuši 30 gadus un ilgi pirms manis. Tādēļ šobrīd mēs runājam, nevis par attīrīšanās procesu, bet par to, kā nostiprināt to, lai cilvēki, kuriem ir koruptīvi nodomi, neienāktu VID,” teica Jaunzeme.

Viņa arī atzīmēja, ka notikumi pēdējā gada laikā ir parādījuši, ka korupcija pamatā ir starp zemākā līmeņa darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar klientu.

Tāpat VID vadītāja minēja, ka vairs netiks sludināti konkursi uz amata vietām VID ar atalgojumu, piemēram, 760 eiro apmērā.

“Skaidrs ir viens, tādu sludinājumu publicēšana, kur ir 760 eiro vai 820 eiro alga par ļoti atbildīgu darbu, izsauc tikai smieklus sociālajos tīklos un arī met aizdomu ēnu, kāpēc tad cilvēks iet tur strādāt,” pauda Jaunzeme.

Viņa arī atzīmēja, ka, nesaņemot papildu finanšu piešķīrumu, būs jādomā, kā pārkārtot VID darbinieku uzdevumus, lai būtu iespējams maksāt vidējo algu.

Jau vēstīts, ka atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā 2022.gada trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1384 eiro.

Tāpat ziņots, ka finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) piektdien, 13.janvārī, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma izteikt aizrādījumu no amata atstādinātajai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi.

Līdz ar to Jaunzeme var turpināt veikt darba pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām, tomēr kā nosacījumi darba turpināšanai uzdoti vairāki uzdevumi, kas būs jāizpilda noteiktā termiņā un par kuru izpildes gaitu būs regulāri jāziņo ministram.

Jaunzemes pilnvaru termiņš beidzas 2024.gada februārī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Apgabaltiesa marta sākumā skatīs krimināllietu par mēģinājumu izvarot pusaudzi Salaspilī
degvielas uzpildes stacija circle k 52001323 Next post Degvielas cenas 17.janvārī 2023 gada