Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 6 Sekunde(-s)

Windows 12 ir Windows 11 iespējamā evolūcija, kurā galvenā uzmanība pievērsta mākslīgajam intelektam, mākonim un modularitātei. Iznākšana gaidāma 2024. gadā, nav gaidāmas būtiskas izmaiņas, un aparatūras prasības paliks nemainīgas.
Atzinums: Windows 12 ir pārdomāta un pilnveidota Windows 11 versija.

Windows 11, par kuru tika paziņots 2021. gadā, no lietotāju puses saņēma neviennozīmīgu reakciju. Sistēma tika gan slavēta, gan kritizēta par piedāvātajām izmaiņām. Īpašu sašutumu izraisīja drošības apsvērumu dēļ noteiktie stingrākie aparatūras ierobežojumi.

Pēdējā laikā tiešsaistē ir daudz baumu par nākamās paaudzes Windows sistēmu, kas provizoriski tiek dēvēta par “Windows 12”, jo Microsoft esot atgriezusies pie trīs gadu izdošanas cikla un plāno nākamo lielo operētājsistēmu izdot 2024. gada beigās. Patiesībā līdz šim datumam nav daudz laika. Pēdējo nedēļu laikā vien ir parādījusies daudz informācijas par to, kādas izmaiņas varētu ieviest šī jaunā Windows versija. Starp tām ir: ciešāka integrācija ar mākoni, lielāks uzsvars uz mākslīgā intelekta funkcijām un uzsvars uz modularitāti.

Tas viss izklausās ļoti aizraujoši un futūristiski, taču mums ir jāpaliek reālistiem. Ja Windows 12 patiešām iznāks 2024. gadā, būs pagājuši tikai trīs gadi kopš Windows 11 sākotnējās versijas iznākšanas. Tas nozīmē, ka patērētājiem nevajadzētu gaidīt radikālas izmaiņas Windows ne dizaina, ne funkcionalitātes ziņā.

Tīmeklī jau ir mirdzējis jaunās sistēmas šķietamais interfeiss, un tas daudz neatšķiras no Windows 11 dizaina. Nav jēgas Microsoft ik pēc trim gadiem izgudrot riteni no jauna. Windows 11 ir ieviestas dažas būtiskas izmaiņas Windows lietotāja saskarnē, taču tas notika sešus gadus pēc Windows 10 iznākšanas. Būtiskas izmaiņas notika 2021. gadā, bet tās nevajadzētu gaidīt arī 2024. gadā.

Saskaņā ar noskaņojumu internetā ievērojama daļa Windows lietotāju uzskata, ka Windows 11 bija milzīga neveiksme, un Windows 12 vajadzētu labot šo “haosu”.

Windows 11 patiešām ir pretrunīgi vērtēts produkts. Ir daudz par ko uzslavēt un daudz par ko pārmest. Kritika tiešsaistē bieži vien mudina Microsoft ātrāk novērst problēmas.

Kopumā ar Windows 11 nav nekā slikta. Operētājsistēmai nav nepieciešama radikāla pārveide, un, visticamāk, Microsoft arī neplāno to darīt. Paredzamās Windows 12 sistēmas prasības liecina, ka aparatūras ierobežojumi paliks tādi paši kā Windows 11.

Tomēr tas nenozīmē, ka Windows 12 nebūs interesanta. Gluži otrādi, spriežot pēc Microsoft nesenajiem ieguldījumiem un inovācijām mākslīgā intelekta un mākoņa jomā, mums vajadzētu sagaidīt, ka mākslīgā intelekta asistenti un mākoņa mehānismi būs izkaisīti visā saskarnē.

Tomēr Windows 12 būtu jāuzskata par zināmu Windows 11 evolūciju, īpaši, ja sistēma tiks izdota nākamgad. Windows 11 ir daudz uzlabojumu un daudz problēmu, un Windows 12, visticamāk, būs vēl vairāk tāda pati. Microsoft turpinās veikt pakāpeniskus uzlabojumus Windows iepriekšējas apstiprināšanas programmas ietvaros un ieklausīsies gan iekšējos novērtējumos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post realme narzo N55: 6.72″ displejs ar 90Hz, MediaTek Helio G88 mikroshēma un 5000mAh akumulators par $134
Next post ZTE Axon 50 Ultra: 144 Hz OLED displejs, Snapdragon 8+ 1. paaudzes procesors, 50 MP kamera un satelītu atbalsts