Viena organizācija ir palīdzējusi simtiem tūkstošiem Latvijas nabadzīgo iedzīvotāju. Kura no tām?

Gandrīz visas valsts ministrijas piedalās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) darbībā, kas ir pēdējais nozīmīgais “klubs”, kuram Latvijas Republika ir pievienojusies pēc ES, NATO un eirozonas.

Turklāt dalība iepriekš minētajās savienībās negarantē automātisku pievienošanos OSER: piemēram, Bulgārija, Rumānija un Horvātija pašlaik ir pārpildījušas šīs organizācijas gaiteņus. Un pat lielākā Dienvidamerikas ekonomika – Brazīlija – joprojām ir tikai starp kandidātvalstīm.

Latvija augstu vērtē tai izrādīto uzticību. Kā teikts Ārlietu ministrijas valdībai iesniegtajā dokumentā, “ESAO turpina sniegt savu ieguldījumu, atbalstot daudzpusēju un uz noteikumiem balstītu pieeju pasaules globālo problēmu risināšanā. Tās pamatā ir organizācijas locekļu kopīgās vērtības – personas brīvība, demokrātija, tiesiskums, cilvēktiesības, dzimumu līdztiesība, kā arī ilgtspējīga vide un cīņa pret nevienlīdzību”.

Pēdējo divu gadu laikā ESAO Latvijā ir ieviesusi “bērniem draudzīgas justīcijas” sistēmu, kas paredz patversmju izveidi no vardarbības ģimenē cietušām mātēm ar bērniem. Nodarbinātības valsts aģentūras ietvaros ESAO īsteno projektu par nodarbinātības datorizāciju, tostarp mākslīgā intelekta izmantošanu. Organizācija kopā ar IZM, LU un Liepājas Universitāti veica izglītības kvalitātes monitoringu Latvijā.

Tika sniegta palīdzība tiesu administrācijai, lai ieviestu strīdu izšķiršanas sistēmu tiešsaistē. ESAO pārstāvji divus gadus pētīja mājokļu tirgu Latvijā, izstrādājot mehānismus, kā uzlabot mājokļu pieejamību un finansējumu.

Saskaņā ar A. K. Kariņa biroja vērtējumu, pateicoties OECD rekomendācijām, Latvijā no šā gada 1. jūlija ir ieviesti jauni minimālie ienākumu līmeņi, kas pozitīvi ietekmēs aptuveni 100 000 iedzīvotāju, īpaši maznodrošināto grupu, labklājību.

Latvija ir aktīvi piedalījusies ESAO struktūru darbā, kas nodarbojas ar lauksaimniecības, zivsaimniecības, migrācijas, sociālās politikas un pretkorupcijas jautājumiem. Latvijas Republikas pārstāvji sniedza ieguldījumu biroja atvēršanā Kijevā, kam mūsu valsts piešķīra 10 000 eiro. Latvijas pārstāvji ESAO ietvaros aktīvi darbojas arī Moldovai, Armēnijai, Uzbekistānai un Kazahstānai paredzētajās programmās.

Atšķirībā no ES programmām, kas piešķir naudu konkrētiem projektiem, ESAO galvenokārt nodarbojas ar ekspertīzi un ieteikumu sniegšanu. Nu, vienmēr var pateikt paldies par saprātīgu padomu.

Cita lieta, ka tieši no OECD nāk tendence likvidēt “nevajadzīgās” skolas Latvijā, kas ir tiešā pretrunā ar ES reģionālās attīstības politiku, kas finansēja remontdarbus un vietējās infrastruktūras rekonstrukciju.

Tomēr ESAO, lai gan tās galvenā mītne atrodas Parīzē, ir globāla organizācija ar atšķirīgu politekonomisko filozofiju nekā ES.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Pērn cietuši 293 bērni. Kādēļ ģimenē jārunā par pavedināšanu internetā?

Palielinās piemaksas Latvijas vēstniecībās Izraēlā un Ukrainā strādājošajām amatpersonām

Valsts amatpersonas piemin Zolitūdes traģēdijas upurus

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk