Lasīšanas Laiks:59 Sekunde(-s)

Martā iedzīvotāji, kam nav piekļuves datoram un internetam, vai nav pietiekamu prasmju, var saņemt atbalstu gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanā valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Iedzīvotāji ir aicināti iesniegt deklarāciju elektroniski Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Taču iedzīvotājiem, kam nav iespēju piekļūt datoram un internetam, kā arī, ja nav pietiekamu prasmju vai pieredzes EDS lietošanā, klientu apkalpošanas centros ir pieejams e-pakalpojums “Gada ienākumu deklarācijas pieņemšana”.

Klientu apkalpošanas centri uzņēmušies veikt klientu atbalstu.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, cilvēkam jāierodas kādā no pakalpojumu centriem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Kā ziņots, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) trešdienas rītā iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits pārsniedzis 100 000, aģentūrai LETA pavēstīja dienestā.

VID pārstāvji informēja, ka trešdien pirmajās 30 minūtēs tika iesniegti teju 9000 deklarāciju, pirmajā stundā Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits sasniedza 15 992, plkst.7 bija iesniegtas 80 205 deklarācijas, bet plkst.8  – 99 572 deklarācijas.

No šodienas iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2022.gadu.

Iedzīvotāji, kuriem deklarācija ir jāiesniedz obligāti, var to izdarīt trīs mēnešu laikā – līdz 1.jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Turpina samazināties gripas izplatības intensitāte
Next post Ceturtdien gaisa temperatūra pakāpsies grādu augstāk