Visi skrien, skrien, skrien, bet viņiem nav paveicies: bēgšanas rezultāti no Rīgas Centrālā

0
(0)

Māra Kovaļova bēgšanas rezultātā no Rīgas Centrālcietuma pret Ieslodzījuma vietu direkcijas (IEVP) darbiniekiem ierosinātas 16 disciplinārlietas, ziņoja Tieslietu ministrija.

Kā jau ziņojām, svētdien, 23.jūlijā, par slepkavības mēģinājumu aizdomās turētais Māris Kovaļovs (dzimis 1993.gadā) no Rīgas Centrālcietuma izbēga un dažas stundas vēlāk tika aizturēts Rīgas mikrorajonā Sarkandaugavā. Pēc tam tika sākta izmeklēšana par to, kā IEVP darbinieki varēja ļaut aizbēgt.

Ministrs: cietumus pēkšņi pārbaudīs

Tieslietu ministre Inese Lībīne-Egnere saņēma un novērtēja IEVP sagatavoto uzticamības pārbaudes ziņojumu.

Kā teikts, tika konstatētas nepilnības personāla un amatpersonu atbildības izvērtēšanā ikdienas pienākumu izpildē.

Šajā sakarā ministrs uzdeva IEVP visās Latvijas ieslodzījuma vietās organizēt visaptverošas neplānotas pārbaudes, lai izslēgtu mēģinājumus izbēgt no ieslodzītajiem, kā arī pārbaudīt, kā ieslodzījuma vietās tiek ievērotas drošības prasības un kā tiek organizēti ikdienas procesi.

Citi Tieslietu ministrijas paziņotie pasākumi:

* tuvāko gadu laikā cietuma darbiniekiem, veicot ikdienas pienākumus, plānots ieviest pie ķermeņa nēsājamās videokameras, kas kļūs par instrumentu drošības stiprināšanai ieslodzījuma vietās, uzskata ministrs;

* plānots organizēt ekspertu padomi, kurā darbosies Tieslietu ministrijas, Valsts probācijas dienesta, Tiesībsarga biroja, nevalstisko organizāciju pārstāvji un starptautiski atzīti eksperti.

IEVP darbinieku profesionālās zināšanas tiks nostiprinātas arī jaunajā IEVP mācību centrā, kas tiks atvērts 2024. gadā. Mācību centrs piedāvās jaunas apmācību programmas cietuma darbiniekiem, kā arī tam būs nozīmīga loma jaunā Liepājas cietuma personāla apmācībā.

Personāla trūkuma dēļ Ieslodzījuma vietu direkcijā ir iekļauts un atbalstīts nākamā gada budžetā tieslietu ministra priekšlikums par papildu 3,5 miljonu eiro piešķiršanu IEVP vajadzībām.

“Slepkavība ar cirvēju”

Tikmēr Māris Kovaļovs jau ir pārsūdzējis Rīgas pilsētas tiesas lēmumu, ar kuru viņam par draudzenes bijušās dzīves partneres slepkavības mēģinājumu piespriests astoņu gadu un desmit mēnešu cietumsods, informēja tiesā.
Lēmums par viņa sūdzības pieņemšanu vēl nav pieņemts.

Slepkavības mēģinājums pastrādāts 2022.gada 29.jūnijā Rīgā, Teikas mikrorajonā. Saskaņā ar apsūdzību Kovaļovs ap pulksten piecos no rīta ieradās pie savas draudzenes bijušā puiša un piezvanīja pie durvīm. Tiklīdz vīrietis (dzimis 1975.gadā) atvēra durvis, Kovaļovs sācis kliegt, ka viņu nogalinās, un mēģināja ar gaļas nazi trāpīt pa galvu.

Cietušajam izdevās izlikt roku uz priekšu un aizcirst durvis, taču uzbrucējs viņam divas reizes iesitis pa roku, nodarot vīrietim vidēji smagus miesas bojājumus. Kāda sieviete, kura atradās dzīvoklī kopā ar cietušo, izsauca policiju, kura pamanīja Kovaļovu un aizturēja viņu netālu no notikuma vietas.

Saistībā ar šo uzbrukumu tika uzsākts kriminālprocess par slepkavības mēģinājumu, kā arī mēģinājumu pret iemītnieku gribu nelikumīgi iekļūt mājoklī. Kriminālprocesa ietvaros Kovaļevam tika veikta tiesu psihiatriskā ekspertīze, taču īpašas novirzes no normas speciālisti nekonstatēja.

Drīz pēc tam Kovaļovs izpelnījās vēl vienu kriminālprocesu, jo, atrodoties policijas iecirkņa pagaidu izolatorā, viņš izsita stiegrotu stiklu, tīši bojājot svešu īpašumu. Vīrietis iepriekš bija sodīts par laupīšanām, zādzībām un citiem noziegumiem. Profilakses nolūkos viņam šajā laikā tika piemērots apcietinājums.

Paralēli Rīgas pilsētas tiesā par Kovaļovu turpinās vēl viens tiesas process. Viņš kopā ar Ruslanu Guzjakovu apsūdzēts pēc Krimināllikuma 180.panta, kas paredz atbildību par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā.

Šobrīd Kovaļovs atrodas Olaines cietuma slimnīcā, jo bēgšanas laikā savainoja kāju.

Saistībā ar bēgšanu tika uzsākts arī kriminālprocess, un oktobra sākumā lieta tika pieņemta izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesā.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »