Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 53 Sekunde(-s)

Volvo EX90 un Polestar 3 ražošanas sākums pārcelts uz nākamo gadu, jo nepieciešams pilnveidot vadības programmatūru. Šī ziņa izraisīja jūtamu abu Zviedrijas uzņēmumu akciju cenu kritumu.

Šīs nedēļas sākumā mēs ziņojām, ka ASV elektrisko transportlīdzekļu starta uzņēmums Fisker bija spiests uz vairākiem mēnešiem atlikt sava pirmā Ocean modeļa palaišanu programmatūras problēmu dēļ, un minējām, ka daudzi autoražotāji, tostarp lieli un pieredzējuši. Visspilgtākais piemērs ir Volkswagen koncerns, kas aizkavēja duci jaunu produktu izlaišanu neapstrādātas programmatūras dēļ un pagājušajā gadā atlaida valdes priekšsēdētāju Herbertu Dīsu.

Volvo Cars un Polestar situācija pagaidām nešķiet pārāk dramatiska, taču tās dēļ tomēr Zviedrijas kompāniju akcijas biržā kritās attiecīgi par 6 un 12%. Volvo Cars un Polestar, kā mēs atceramies, ir daļa no spēcīgās Ķīnas holdinga kompānijas Geely, kas spēj ieliet naudu jebkurai problēmai, taču Polestar vadība joprojām paziņoja par stingrāku izmaksu kontroli, jaunu darbinieku pieņemšanas apturēšanu un pārdošanas plāna pielāgošanu. šogad: mērķa apjoms tiek samazināts no 80 000 transportlīdzekļu līdz 60 000-70 000. Polestar pērn visā pasaulē pārdeva 51 491 elektrisko transportlīdzekli un līdz 2025. gada beigām vēlas sasniegt 290 000 transportlīdzekļu līmeni gadā.

Savukārt Volvo Cars neko neziņoja par pārdošanas plāna koriģēšanu. Pagājušajā gadā Volvo Cars globālais pārdošanas apjoms sasniedza 615 121 transportlīdzekli, mērķis 2025. gada beigās ir 1,2 miljoni automašīnu gadā.

Volvo EX90 un Polestar 3 ir māsas modeļi, kas būvēti uz jaunās SPA2 (Scalable Product Architecture 2) moduļu platformas, ko kopīgi izstrādājuši Volvo un Geely, tiem ir vienāda garenbāze 2985 mm, priekšējā piekare ir dubultā sviras, aizmugurē ir vairāku sviru. saite . Volvo EX90 pasaules pirmizrāde notika pagājušā gada novembrī, Polestar 3 tika atslepenots mēnesi iepriekš.

Volvo EX90 ražošanu bija paredzēts uzsākt šī gada decembrī, tagad izlaišanas datums ir norādīts kā “2024. gada pirmā puse”, Volvo EX90 izplatītāji parādīsies tikai tā paša gada trešajā ceturksnī. Polestar 3 bija paredzēts konveijerā šovasar, jaunais palaišanas datums ir 2024. gada pirmais ceturksnis. Abi krosoveri tiks ražoti Volvo rūpnīcās Ridžvilā (ASV, Dienvidkarolīna) un Čendu (Ķīna, Sičuaņas province). Abu krosoveru pilnpiedziņas augšējām versijām ir divu dzinēju spēkstacija ar kopējo jaudu 380 kW (517 ZS) un 910 Nm.

Programmatūras problēmas neietekmē krosoveru Polestar 4 , kas debitēja šī gada aprīlī , jo tas ir veidots uz Geely izstrādātās SEA (Ilgtspējīgas pieredzes arhitektūra) platformas, tā ražošanas sākums Ķīnā ir paredzēts šī gada novembrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Otrdien visā valstī gaidāms lietus
Next post Horoskops 2023. gada 16. maijam katrai zodiaka zīmei