Salīdzinot ar pagājušo gadu, eglīšu un to piegādes cenas ir pieaugušas par 10-20%, bet pieprasījums ir saglabājies tādā pašā līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja tirgotāji.
Uzņēmuma Egļu serviss pārstāve Ingrīda Buliņa ziņu aģentūrai pastāstīja, ka lielākais pieprasījums šogad bijis pēc mazajām eglītēm, Nordmann eglītēm un eglītēm podiņos. Uzņēmums šogad bija spiests palielināt eglīšu cenas vidēji par 10 % un piegādes un citu pakalpojumu cenas – par 20 %.
Egļu serviss iepirkšanās sezonu uzsāka jau oktobrī. Pēc Bulini teiktā, kopš pandēmijas sākuma cilvēki ir sākuši gatavoties svētkiem jau laikus – iespējams, attālināta darba dēļ un vēlmes savlaicīgi radīt Jaungada atmosfēru mājās. Pēc viņas domām, šī būs laba sezona eglīšu tirgotājiem.
Uzņēmuma Paegles egles pārstāve Gita Utināne norāda, ka nedaudz pieaudzis e-veikalā pirkto eglīšu skaits, pieprasījums pēc 150-225 centimetrus augstām eglītēm, kā arī Latvijā audzētu iepriekš izaudzētu eglīšu skaits.
Šis uzņēmums eglīšu cenu nepaaugstināja, bet piegādes cena palielinājās par 10 %. Neraugoties uz to, pieprasījums pēc piegādes ir palielinājies. Pēc Utinanes teiktā, pirmās Ziemassvētku eglītes tika iegādātas vēl pirms pirmās Adventes, galvenokārt fotostudijās un dekoratoru darbnīcās. Īstā tirdzniecība sākās 10. decembrī.
Uzņēmuma Ziemassvētkuegles.lv pārstāve Baiba Gereiša sacīja, ka pagaidām ir grūti novērtēt pieprasījumu, jo pieprasījuma maksimums vēl nav redzams, tas būs pirmssvētku nedēļā. Uzņēmumi, pašvaldības un bērnudārzi jau ir iegādājušies eglītes no uzņēmuma, bet privātie klienti nesteidzas.
Uzņēmums ir paaugstinājis eglīšu cenas par 10-20 % atkarībā no to izmēra. Populārākās Ziemassvētku eglītes ir 174-225 cm augstas, kas ir saistīts ar daudzstāvu ēku griestu standarta augstumu.
Pēc Gereišas teiktā, līdz otrdienai uzņēmums tirgoja tikai egles, jo tās ir izturīgākas un tik ātri nenokrīt, bet tagad uzņēmums sācis tirgot arī Latvijas egles.