Zinātnieki ir atklājuši kaķu mīlestības pret vientulību noslēpumu

0
(0)

Zinātnieki analizēja 20 pieaugušu mājas kaķu uzvedību. Pētījumā atklājās, ka viss noslēpums ir drošības sajūtā, kas kaķiem atšķirībā no suņiem nav saistīta ar cilvēku.

Eksperimenta pamatā bija tests “Dīvainā situācija”, kas izstrādāts, lai pētītu 12 līdz 18 mēnešus vecu bērnu pieķeršanos mātēm.

Šādas pārbaudes būtība ir tāda, ka bērns kādu laiku tika izņemts no mātes, pēc tam atkal satikās ar viņu un tika novērota viņa reakcija uz radīto stresa situāciju. Ja bērns izjuta briesmas, attālinoties no mātes un prieku no atkalapvienošanās, tad viņam bija tā saucamais drošas pieķeršanās stils.

Pārbaudes laikā ar kaķiem zinātnieki novēroja, vai mājdzīvnieki nemēģina atrast saimniekus, novērtēja aktivitātes un pasivitātes līmeni, kā arī stresa uzvedības pazīmes. Eksperiments parādīja, ka kaķi neuzrādīja drošu pieķeršanās stilu pēc tam, kad tie tika izņemti un apvienoti ar saviem īpašniekiem. Tas lielā mērā izskaidro, kāpēc viņiem patīk būt vienatnē.

Suņiem ir droša pieķeršanās stila elementi. Tikmēr eksperti nenoliedz, ka kaķi joprojām var veidot pieķeršanos cilvēkiem, taču cita rakstura.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »