Zinātnieki nolēma izmantot jaunu algoritmu, lai meklētu potenciāli bīstamus asteroīdus. Tas uzreiz deva rezultātus.
Kas ir zināms
Pētnieki uzskata, ka viņiem izdevies atklāt aptuveni pusi no asteroīdiem, kas varētu būt potenciāli bīstami mūsu planētai. Viņi nolēma pārbaudīt HelioLinc3D algoritmu, kas ir īpaši izstrādāts šādu objektu noteikšanai.
HelioLinc3D ir amerikāņu zinātnieku izstrādāta Veras Rubīnas observatorija, kas sāks darboties 2025. gadā Čīles Andos. Iepriekš tas bija pazīstams kā lielais sinoptiskās izpētes teleskops vai LSST. Observatorijā ir 3200 megapikseļu kamera un 8,4 metru spogulis.
Lai pārbaudītu algoritmu, pētnieki izmantoja datus no teleskopiem Čīlē, Dienvidāfrikā un Havaju salās, nevis gaidīja līdz 2025. gadam. HelioLinc3D ir palīdzējis atklāt potenciāli bīstamu gandrīz 183 metrus lielu asteroīdu, kas šķērso Zemes orbītu.
To sauc par 2022 SF289. Objekts tika atklāts 2022. gada septembrī, kad tas atradās vairāk nekā 20 miljonu km attālumā no mūsu planētas. Asteroīds nerada draudus visai cilvēcei. Tā piederība potenciāli bīstamo kategorijai nozīmē, ka tas var atstāt aiz sevis vairāku pilsētu lieluma krāteri vai izraisīt cunami, ja tas iekrīt okeānā.
Avots: Vašingtonas Universitāte
1 Komentārs