Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 10 Sekunde(-s)

Londonas Imperiālās koledžas pētnieki ir spējuši simulēt melnā cauruma akrecijas disku laboratorijā. Tiek pieņemts, ka viņu zinātniskais darbs palīdzēs izpētīt, kā šie noslēpumainie mūsu Visuma objekti ēd.

Kas ir zināms

Melnās zvaigznes akrecijas disks ļauj zinātniekiem atklāt šos objektus ar esošajiem rīkiem. Šādi 2017. gadā tika iegūts pirmais supermasīvā melnā cauruma attēls, kas atrodas galaktikā Mesjē 87. Attēls tika publicēts divus gadus vēlāk. To var redzēt zemāk.

Matērijai iekrītot melnajā caurumā, tā iztvaiko un pārvēršas plazmā. Plazmas disks ap supermasīvu melno caurumu fotoattēlā ir attēlots kā gredzens. Tas ir krāsots ar datoru oranžā krāsā.

Centrbēdzes spēks izspiež daļiņas un neļauj vielai uzreiz iekrist melnajā caurumā. Elektroni un joni riņķo ap melno caurumu milzīgā ātrumā. Jaunais Londonas zinātnieku zinātniskais darbs ļaus mums uzzināt vairāk par šo procesu.

Pētījumā tika izmantots instruments, ko sauc par Mega Ampere Generator for Plasma Implosion Experiments (MAGPIE). Ierīce ģenerē impulsus ar strāvu 1,8 miljoni ampēru, lai pārvērstu vielu plazmā.

Zinātnieki atklāja, ka viņu modelis darbojās. Diemžēl impulsi ir ļoti īsi, kas neļauj ilgstoši novērot. Pēc ekspertu domām, modelis demonstrē to procesu fiziku, kas notiek īsta supermasīva melnā cauruma akrecijas diskā.

Iepriekšējo šo noslēpumaino objektu novērojumu ietvaros astronomi ir atklājuši, ka plazmas griešanās ātrums diskā palielinās, tuvojoties centram. Jaunais pētījums atbilst novērojumiem. Turpinot, pētnieki vēlas palielināt impulsa ilgumu, lai pagarinātu modeļa darbības laiku.

Avots: kosmoss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ukrainas bruņotie spēki notvēruši koka Krievijas dronu, ar kuru iespējams apmānīt pretgaisa aizsardzības sistēmas
Next post ASV flote pagarinās Ohaio klases zemūdeņu kalpošanas laiku, kas aprīkotas ar Trident ICBM ar kodolgalviņām