Dažiem cilvēkiem nav vajadzīga perfekta kārtība un mājīgas detaļas, lai mājā justos ērti. Citi nevar koncentrēties uz biznesu, ja kaut kur uz virsmām pamana putekļus vai pirkstu nospiedumus.
Bet dažreiz pat pēc vairāku stundu tīrīšanas dzīvoklis izskatās tālu no ideāla. Par to, kāpēc tas var notikt un kā situāciju labot, stāsta varone.
1. Daudz atvērtu plauktu
Lai gan atsevišķos gadījumos atvērtie plaukti palīdz radīt mājā īpašu atmosfēru, bieži vien tāpēc, ka laika gaitā tie kļūst nekārtīgi, dzīvoklis izskatās neomulīgi. Tas pats attiecas uz sliedēm – šķērsstieņiem, kas var aizstāt drēbju skapi.
Lai izvairītos no vizuālas nekārtības mājā, ievērojiet dažus noteikumus:
* rūpīgi apsveriet, kas jāuzglabā atvērtos plauktos;
* centies tos nepārslogot ar daudzām detaļām;
* atsevišķos atvērtos plauktos novieto vienkāršus, kvalitatīva materiāla groziņus, kuros var ievietot dažādus vadus un mazo sadzīves tehniku.
2. Slikts apgaismojums
Ja jūsu dzīvojamo istabu vai guļamistabu apgaismo tikai viena lustra, visticamāk, naktī jums šķiet, ka istaba ir slikti iztīrīta. Tas ir saistīts ar faktu, ka nepietiekams apgaismojums rada asas ēnas.
Papildu gaismas avoti palīdzēs labot situāciju. Piemēram, augstas stāvlampas un lampas sienās. Šajā gadījumā, jo vairāk daudzlīmeņu apgaismojuma, jo labāk. Paturiet prātā, ka siltā gaisma ir vairāk piemērota guļamistabai un ēdamistabas zonai. Un birojam vai zonai, kurā atrodas darba vieta, ir auksts, jo tas veicina koncentrēšanos un koncentrēšanos.
3. Tumšo virsmu pārpilnība
Daudzi cilvēki domā, ka netīrumi un skrāpējumi ir visvairāk pamanāmi uz baltajām mēbelēm. Taču tieši uz tumšām virsmām: virtuves priekšautiem, plauktiem, fasādēm vislabāk redzamas putekļu daļiņas, skaidas un ūdens traipi. Tas jāņem vērā, ja esat dzīvokļa remonta procesā un meklējat interesanta dizaina iespējas.
Ja nevēlaties atteikties no idejas izveidot virtuvi vai dzīvojamo istabu tumšās krāsās, izvēlieties toņus, kas nerada marķējumu. Piemēram, grafīta pelēks, tumši brūns vai granīts. Vislabāk, ja virsmas ir nevis spīdīgas, bet matētas. Tad samazināsies iespēja, ka pirkstu nospiedumi būs ļoti pamanāmi.
4. Daudz spoguļu un citu atstarojošu virsmu
Pirms dažiem gadiem viena no galvenajām tendencēm dzīvokļu dizainā bija stikla griesti un citas atstarojošas virsmas. Tika uzskatīts, ka ar viņu palīdzību jūs varat vizuāli palielināt telpu un padarīt to gaišāku. Neskatoties uz to, ka daļēji tā ir taisnība, lielā spoguļu skaita dēļ var šķist, ka māja netiek tīrīta.
Tiem, kas savulaik iekārtojuši dzīvokli ar lielu skaitu atstarojošo virsmu, iesakām atbrīvoties no nevajadzīgām detaļām. Piemēram, atvērti plaukti, plakāti pie sienām un citi spilgti akcenti. Tāpat ir vērts atteikties no mēbelēm ar spīdīgu virsmu un krāsainām tapetēm.
5. Pārblīvētas palodzes un galdi
Ieradums glabāt vadus, piezīmju blociņus un citus sīkumus uz galda vai palodzes rada arī vizuālu troksni, kas liek mājai izskatīties nesakoptai. Pat ja jūs lietojat šīs lietas katru dienu, tas nepavisam nenozīmē, ka būs neērti tās dabūt no speciālas kastes vai plaukta uz jūsu rakstāmgalda. Dažos gadījumos nekārtību mājā var radīt arī augi. It īpaši, ja tie visi ir stādīti daudzkrāsainos podos no dažādiem materiāliem.
Lai padarītu māju vizuāli tīrāku, mēģiniet atbrīvot arī virtuves darba virsmu. Piemēram, tosterim atrodiet vietu slēgtā skapī un sāls un piparu trauciņus izņemiet tikai nepieciešamības gadījumā, nevis glabājiet tos mikroviļņu krāsnī vai pie plīts.
6. Liels skaits lietu gaitenī
Dzīvokļa ieejas zona ir vieta, kas lielā mērā nosaka visas telpas atmosfēru. Tāpēc, ja jums šķiet, ka māja ir netīra, pat pēc tam, kad esat uzkopis, pievērsiet uzmanību gaiteņa stāvoklim. Ja tajā esošās lietas nav pareizi sakārtotas, visticamāk, tās rada vizuālu troksni.
Dažu jaunu paradumu ieviešana palīdzēs mainīt situāciju. Piemēram, mēģiniet atslēgas vienmēr ievietot īpašā paplātē un nekavējoties nomazgājiet apavus, kad tie ir noputējuši. Ir arī svarīgi, lai visas cepures, šalles un citi aksesuāri paliktu ārpus redzesloka, bet iekšā skapīšos.