Terapeite Svetlana Burnatskaja ieteica man ņemt līdzi medikamentus.
“Zāļu saraksts katram ir individuāls. Tās var būt ārsta izrakstītas zāles pret hroniskām slimībām, tabletes kuņģa-zarnu trakta traucējumu vai alerģiju ārstēšanai. Noderēs arī deguna pilieni, pretsāpju līdzekļi un elektroniskais termometrs,” skaidroja speciāliste. Pirms ceļojuma noteikti pārbaudiet medikamentu derīguma termiņu un to daudzumu.
Atvaļinājumā karstās valstīs ir svarīgi aizsargāt ādu no ultravioletā starojuma. “Tas var būt pieniņš, aerosols, krēms vai vienkārši losjons ar SPF no 30 līdz 50. Ja ceļojat ar bērniem, pārliecinieties, vai krēms ir piemērots bērna sastāvam un vecumam. Atrodoties saulē, aizsardzība ir jāatjauno ik pēc 2-3 stundām, ”sacīja Svetlana Burnatskaja. Tāpat, pēc dakteres domām, jebkurā ceļojumā noderēs antiseptiska, mitrās un papīra salvetes.
Tūrisma maršrutu organizators Sergejs Lugovojs pabeidza ceļojumam nepieciešamo lietu sarakstu. “Ikvienam iesaku paņemt līdzi ūdensizturīgus vai ūdensizturīgus peldošos maciņus telefoniem un svarīgiem papīriem. Tie noderēs visur – pludmalē, laivās, atpūšoties uz ūdens, uz sniega motocikliem, pārgājienā un pat vienkāršā lietū vai smilšu vētrā,” skaidroja eksperte. Tāpat, pēc viņa teiktā, ir jāpievērš uzmanība apaviem. Tam jābūt vieglam, ērtam, uz ērtas salīdzinoši augstas zoles un viegli žūstošam. “Ziemeļos un dienvidos apavi kļūst slapji dažādu iemeslu dēļ, bet tie kļūst slapji. Lai apavus ātri nožūtu, iesakām ņemt līdzi elektriskos žāvētājus vai ķīmiskos sildīšanas paliktņus,” rezumēja Sergejs Lugovojs.