Table of Contents
Meiteņu intīmā higiēna (tāpat kā zēnu intīmā higiēna) ietver noteiktu ikdienas mazgāšanas rituālu, kas palīdz uzturēt dabisko tīrību un veselību, iespējams, visneaizsargātākajā bērna ķermeņa zonā. Turklāt: pareizi rūpējoties par mazuļa dzimumorgāniem, jūs būtībā nodarbojas ar visefektīvāko daudzu “delikātu” slimību profilaksi, kas potenciāli apdraud jauno dāmu nākotnē.
Kā mazgāt meiteni: biežums ir veselības atslēga?
Pirms pastāstīt, kā tieši mazgāt meiteni, ir jēga izlemt, cik bieži tas jādara. Jaundzimušajiem un zīdaiņiem līdz gadam ir jēga mazgāt meiteni katru reizi, kad viņa “gāja uz tualeti”. Tomēr, ņemot vērā autiņbiksīšu nēsāšanu un to lielisko spēju ātri un droši uzsūkt mitrumu, optimālais mazgāšanas režīms meitenēm būs šāds:
-
pēc katras zarnu kustības (citiem vārdiem sakot, meitene gāja “lielā veidā”);
-
vakara peldēšanās laikā , tieši pirms gulētiešanas.
Un, lūdzu, nepārcentieties! Nav jēgas nēsāt mazuli zem krāna katru reizi, kad tikko nolēmāt viņai nomainīt autiņbiksītes vai pārģērbties. Intīmās higiēnas gadījumā pārmērīga mazgāšanās, visticamāk, kaitēs meitenes veselībai, nevis dos viņai labumu.
Uz gļotādām dzīvo milzīgs skaits labvēlīgu baktēriju. Tie ir ārkārtīgi mazi, bet ne maznozīmīgi. Un daudzi no viņiem “iet” ar mums pa dzīvi visu laiku, kas mums tiek mērīts.
Ja izrādām pārmērīgu “mazgāšanās” aktivitāti, mēs ik pa laikam šīs baktērijas nomazgājam no ādas, tādējādi liedzot sev īpašu unikālo aizsardzību. Vienkārši sakot: mēs neatkarīgi palielinām iekaisuma un infekcijas slimību risku.
Tas pats attiecas uz procesa “dziļumu”. Atcerieties: ievērojot meitenes intīmo higiēnu, ziepju vai speciālu mitru salvešu lietošana ir pieļaujama tikai ārējo kaunuma lūpu zonā, tas ir, ārpusē.
Visbiežākais vaginīta (maksts iekaisuma) cēlonis jaunām meitenēm ir ziepju iekļūšana dzimumorgānos. Bez nomazgāšanas ziepes izraisa maksts sieniņu kairinājumu, kā rezultātā rodas iekaisuma process.
Kādi instrumenti ir iekļauti intīmās higiēnas meiteņu arsenālā
Jautājums par to, kā mazgāt meiteni, nav svarīgāks par zināt, ar ko viņu nedrīkst mazgāt. Kopumā mazuļa intīmā higiēna ir tāda vecāku aprūpes joma, kurā galvenā loma ir mērenībai un regularitātei. Spriediet paši:
-
Ūdenim ir jābūt plūstošam (ja smeļ ūdeni no baseina vai jebkura cita trauka, tad pati mazgāšana zaudē visu prātu turpat – jūs vienkārši sakārtojat baktēriju un netīrumu ciklu starp bērna starpenumu un iegurni).
-
Ūdens temperatūrai jābūt aptuveni vienādai ar ķermeņa temperatūru – 34-36 ° C.
-
Attiecībā uz ziepēm un citiem kosmētikas līdzekļiem vēlreiz atkārtojam: to bieža lietošana meitenes veselībai rada lielākas problēmas nekā nelietošana vispār. Jebkāda attīroša kosmētika (pat maigākā, pH neitrāla utt.) ir atļauta dzimumorgānu rajonā ne vairāk kā reizi dienā. Un visticamāk šoreiz jums ir vakara pelde. Tas nozīmē, ka meitene ir jāmazgā dienas laikā, neizmantojot nekādus kosmētikas līdzekļus – ziepes, putas, želeju utt.
-
Ja tuvumā nav tekoša ūdens (esat ceļā, apmeklējat ciema radus utt.), varat izmantot higiēniskās mitrās bērnu salvetes. Turklāt tos ir atļauts lietot tikai “vienpusēji” – stingri virzienā no kaunuma uz astes kauli un nekādā gadījumā otrādi. Pretējā gadījumā jūs vienkārši ar savām rokām uznesīsit bīstamas baktērijas uz smalkās dzimumorgānu gļotādas.
-
Pārliecinieties, ka salvetes nesatur spirtu un antiseptiskus līdzekļus!
Lielākā daļa bērnu ginekologu piekrīt, ka, mazgājot meiteni, var lietot ziepes un citus kosmētikas līdzekļus vidēji 2-3 reizes nedēļā, ne biežāk. Pārējā laikā galvenais higiēnas līdzeklis un līdzeklis ir tikai silts tekošs ūdens.
Ja meitenes intīmajai higiēnai nolemjat izmantot speciālas kosmētikas vai mitrās salvetes, pārliecinieties, vai jūsu mazulis atbilst vecuma kategorijai, kas norādīta uz iepakojuma – visiem šāda veida produktiem ir būtiskas atšķirības sastāvā un tie ir stingri sadalīti pēc vecuma auditorijas. : daži ir īpaši paredzēti maziem bērniem, meitenēm, citi maziem zēniem, citi pusaudžiem, ceturtie pieaugušām sievietēm utt.
Ja jūs nolemjat dot priekšroku vienkāršai ziepju gabalam, tad šeit jums vajadzētu saprātīgi pieiet viņa izvēlei. Vislabāk izvēlēties parastās (bet ne kunkuļainās, bet šķidrās) ziepes, kas paredzētas bērna higiēnai pirmajā dzīves gadā. Tieši uz šiem produktiem tiek izvirzītas augstākās ražošanas prasības – tie nesatur krāsvielas, tiem ir ideāls pH utt.
Bieži vien šīs bērnu šķidrās ziepes ir daudz piemērotākas jebkura vecuma un pat pieauguša bērna intīmajai higiēnai nekā kāds cits īpašs produkts, kas sākotnēji bija paredzēts tieši dzimumorgānu kopšanai.
Kā pareizi mazgāt meiteni: kāpēc parastās ziepes ir sliktas
Šis punkts ir īpaši paredzēts tiem, kuri uzskata, ka parastās ziepes ir diezgan piemērotas intīmai higiēnai. Un tēriņi atsevišķam produktam “konkurētspējīgām vietām” ir tikai mārketinga triki un bezjēdzīga naudas izšķiešana.
Bet nē! Šajā gadījumā īpaša produkta (proti, šķidro ziepju pirmā dzīves gada bērnam) iegāde ir pilnīgi saprātīga un pareiza rīcība.
Iedomāsimies, ka katru reizi, mazgājot seju ar parastajām ziepēm, papildus vaigiem, zodam un pierei jūs rūpīgi ieputojat platās acis un mutes iekšpusi. Vai jūs domājat, ka jūsu acu un mutes gļotādām patiks šāda “rupja” apstrāde? Noteikti sajūtas būs negatīvas: gaidāma dedzināšana, nieze, izžūšana un straujš baktēriju skaita pieaugums. Tad kāpēc pašas vaigi tev ir mīļi, bet meitas veselība vienaldzīga?
Patiešām, mazai meitenei dzimumorgāni ir vairāk nekā 85% no gļotādām.
Ko valkāt maigās vietās?
Prasības apģērbam dzimumorgānu rajonā meitenēm ir visstingrākās.
-
Nedrīkst pieļaut, ka apģērbs un apakšveļa ir cieši, vai, vēl ļaunāk, izspiest dzimumorgānu zonu.
-
Materiāli ir tikai dabiski, vislabākā no visiem ir 100% dabīga kokvilna.
-
Vēlams, lai meitenes biksītes būtu baltas (jo īpaši tas attiecas uz ļoti sīkām meitenēm, kuras pamazām tiek atradinātas no autiņbiksīšu nēsāšanas un ir pieradušas pie podiņa un valkāt apakšveļu). Balts nozīmē bez krāsvielām. Fakts ir tāds, ka audumu ražošanā izmantotajām krāsvielām ir ļoti noslēpumains raksturs. Pati par sevi tie var būt pilnīgi nekaitīgi, taču, sajaucoties ar cilvēka sviedriem, pēkšņi var pārvērsties par nopietniem alergēniem. Riskēt nav pamata – sākumā prātīgāk ir vienkārši izmantot apakšveļu bez krāsvielām.
Autiņbiksīšu loma meiteņu higiēnā
Lielākā daļa pediatru šodien ir patiesi pateicīgi par autiņbiksīšu parādīšanos Krievijas tirgū. Šķiet – tāda nenozīmīga garderobes detaļa! Bet, tāpat kā gūžas displāzijas gadījumā, meiteņu intīmās higiēnas jautājumos autiņbiksītēm ir nozīmīga pozitīva loma.
Fakts ir tāds, ka autiņbiksītes neļauj jaundzimušās meitenes šķidriem izkārnījumiem iekļūt makstī. Proti, tas ir galvenais zīdaiņu meiteņu smagu infekcijas slimību cēlonis.
Tiklīdz autiņbiksītes “nāca modē”, statistika par dzimumorgānu infekcijas slimībām meitenēm vecumā līdz vienam gadam samazinājās vairākas reizes.
Citiem vārdiem sakot – ļaujiet mazulim valkāt autiņbiksītes vārda tiešākajā nozīmē uz veselību! Un vecmāmiņu, kura visu laiku kurn, ka viņas mazmeitai “šajās bruņās ir dibens”, nevar pārliecināt, taču arī šajā jautājumā nav vērts paļauties uz viņas novecojušajām zināšanām.
Vai pareiza meitenes higiēna palīdz izvairīties no sinekijas?
Paskaidrosim: kaunuma lūpu sinekija meitenēm ir diezgan izplatīta fizioloģiska parādība (atcerieties: tā nav slimība!), kuras galvenā iezīme ir mazo kaunuma lūpu saķere zīdaiņiem.
Fakts ir tāds, ka dzimumorgānu gļotādu darbu nosaka dzimumhormonu daudzums asinīs. Mazām meitenēm vecumā no 6 mēnešiem līdz aptuveni diviem gadiem sieviešu dzimuma hormonu (estrogēnu) līmenis ir ārkārtīgi zems. Tāpēc dzimumorgānu gļotādas bieži salīp kopā (un ļoti retos gadījumos var pat saaugt).
Sinehija nekad netiek novērota mazuļiem pirmajos sešos dzīves mēnešos, jo katra meitene dzemdībās saņem noteiktu estrogēna daudzumu – sava veida atvadīšanās dāvanu no mātes. Pēc 2-3 gadiem estrogēna daudzums meitenes organismā pamazām sāk palielināties, sasniedzot pirmo maksimumu pubertātes sākuma stadijā (apmēram 7-9 gadi).
Visbiežāk sastopamais meiteņu vecums, kurā sākas sinekija, ir no 10 mēnešiem līdz diviem gadiem.
Pēc ārsta novērojumiem: oficiālā statistika mūsu valstī runā par 1,5-3% meiteņu ar sinekiju vecumā no 6 mēnešiem līdz 3 gadiem. Tomēr pediatru profesionālā praktiskā pieredze apgalvo, ka dažos Krievijas reģionos tāda parādība kā sinekija tiek novērota 30-40% šī vecuma meiteņu.
Kā sinekija ietekmē meitenes ikdienas intīmo higiēnu
Lielākajā daļā gadījumu sinekija “pāriet” pati no sevis pusaudža gados, kad meitenes asinīs pamazām palielinās estrogēna daudzums. Bet dažreiz, diezgan reti, ir arī tādi nopietni kaunuma lūpu saķeres gadījumi, kad urīna izvadīšana ir gandrīz pilnībā bloķēta. Šajā gadījumā fizioloģiskā parādība jau iegūst slimības statusu un tiek ārstēta.
Nekādā gadījumā, kad atrodat sinekiju mazajai meitai, pat nedomājiet par to, ka kaut kādā veidā mēģināt atdalīt kaunuma lūpas. Pat gadījumā, ja atdalīšana principā nāk klajā bērnu ginekologa kabinetā, tas vispirms tiek darīts ar speciālu smērvielu palīdzību. Un ne mehāniski!
Atkārtojam: ja meitenei ir sinekija, bet tajā pašā laikā, izņemot kaunuma lūpu salipšanu, citu simptomu nav, tad nekas nav jāārstē.
Ja papildus mazo kaunuma lūpu saķerei ir arī daži izdalījumi, apsārtums, nieze, apgrūtināta urinēšana un citi simptomi, tad sinekiju ārstē ar speciālām ziedēm ar nepieciešamo estrogēna daudzumu sastāvā. Ziedes lietošana palīdz lielākajai daļai meiteņu. Protams, ir gadījumi, kad saplūšana ir kļuvusi tik spēcīga, ka nav cita veida, kā atdalīt audus, kā tikai mehāniska iejaukšanās. Bet šādu “operāciju” procentuālais daudzums mūsu dienās ir niecīgs.
Jaundzimušās meitenes higiēna
Jaundzimušās meitenes intīmās higiēnas noteikumi tik ļoti neatšķiras no tā, kā jāmazgā mazulis un vecāka meitene: rituāla pamatā ir viens un tas pats tekošais ūdens un kosmētikas minimums. Bet ir dažas nianses. Piemēram:
-
Pirmajās dienās pēc jaundzimušās meitenes piedzimšanas ārējie dzimumorgāni tiek pārklāti ar bālganu smērvielu slāni – tā ir īpaša aizsargājoša “barjera”, kas neļauj infekcijām pirmo reizi iekļūt “svētākajā vietā”. . Pareizi mazgājot, jūs nodarīsiet savām drupačām nelaimīgu ļaunumu, tādējādi atņemot tai aizsargbarjeru. Nekam neaiztiec un rokas nekur nebāz! Pamazām parastas mazgāšanas un vannošanās laikā baltā tauki nomazgāsies pati no sevis.
-
Jaundzimušai meitenei autiņbiksītes jāmaina ik pēc pāris stundām (ar nosacījumu, ka tas nav tukšs). Ja mazulis ir paveicis “pa lielam” – noteikti nēsājiet viņu zem silta tekoša ūdens straumes. Un turiet to tā, lai ūdens pārvietotos pa jaundzimušās meitenes starpenumu stingri virzienā no kaunuma uz pāvestu.
-
Pirmo mēnesi, mazgājot jaundzimušo meiteni, nedrīkst lietot kosmētiku un ārstniecības augu novārījumus.
-
Pēc mazgāšanas, ja iespējams, neģērbiet meiteni uzreiz – ļaujiet viņai būt kailai 10-15 minūtes. Pirmkārt, tas ir labs mazuļa ādai. Otrkārt, šis vienkāršais notikums labi norūda mazuli. Treškārt, tas ļaus mazāk lietot kosmētiskos līdzekļus autiņbiksīšu izsitumiem, kas ir labi priesteriem, bet ne īpaši noderīgi starpenē: jebkuru eļļu, krēmu vai pulveri, kas nokļūst intīmajā zonā pirmajās meitenes dzīves nedēļās. “strādā” pret viņu. Lai ātri noteiktu pareizu gļotādas darbību šajā zonā, ir nepieciešams tikai tekošs ūdens un gaiss. Jebkuras citas tekstūras – pūderis, taukains krēms vai eļļa tikai traucēs gļotādas darbu.
10 galvenie intīmās higiēnas noteikumi meitenei: atgādinājums “uz ledusskapja”
Mēs apkopojam meitenes higiēnas pamatnoteikumus, kas ikvienam vecākam, pat ja viņi slikti pārzina sievietes anatomijas sarežģījumus, ir stingri jāievēro:
-
Katru dienu, lai attīrītu dzimumorgānu zonu, vislabāk ir izmantot tīru tekošu ūdeni un neko vairāk. Gadījumā, ja ūdens nav pieejams, ir lietderīgi “pieslēgties cēlonim” bērnu salvetes bez spirta un antiseptiķiem. Kosmētikas līdzekli var lietot ne vairāk kā 1 reizi dienā, bet vislabāk – 2-3 reizes nedēļā.
-
Kā kosmētikas līdzekli bērnu aprūpei pirmajā dzīves gadā vislabāk ir izmantot parastās šķidrās ziepes. Un neatkarīgi no tā, cik veca patiesībā ir jūsu meita.
-
Ziepes (kā arī mitro salveti) var lietot tikai ārpusē – uz ārējām kaunuma lūpām.
-
Ja meitenei ir sinekija, bet nav negatīvu simptomu, tad viņiem nav nepieciešama nekāda ārstēšana. Jums tas jāmazgā tāpat kā jebkura cita meitene.
-
Mazgāt meiteni var tikai ar rokām (protams, tīras) – nav atļauts izmantot veļas lupatas un sūkļus, vates spilventiņus vai vates kociņus. Mazgāšanas kustības vienmēr ir vienādas – no kaunuma līdz priesterim, un nekādā gadījumā otrādi.
-
Pēc mazgāšanas ar tekošu ūdeni neberziet meitenes dzimumorgānu zonu ar dvieli, bet tikai viegli noslaukiet to.
-
Ja jūs kopā ar mazuli apmeklējat baseinu, tad pirms iziešanas no mājām jums vienkārši jānoskalojas dušā, nav nepieciešams lietot kosmētiku vai mazgāšanas lupatiņas. Bet, apmeklējot baseinu, kā arī jebkuras citas “valsts” iestādes, ir svarīgi, lai jums būtu savs personīgais dvielis.
-
Ja jau ik pa laikam ģērbjat mazuli šortos, tad šiem šortiem jābūt: nav pieguļošiem, no kokvilnas, baltiem. Tos vajadzētu mazgāt ar bērnu ziepēm ar dubultu skalošanu finālā.
-
Pat tad, ja meitenes dzimumorgānu rajonā neatrodat nekādas redzamas problēmas, tomēr laiku pa laikam ir jāparāda bērnu ginekologam: 1 gada vecumā, pirms bērnudārza un pirms skolas.
-
Māciet meitenei intīmās higiēnas rituālu, lai viņa varētu mazgāties katru dienu, ir pienācis laiks – 5-6 gadu vecumā.
Nesēdi uz celma!
Meiteņu intīmā higiēna ietver ne tikai ikdienas mazgāšanas rituālu. Bet arī noteikti uzvedības noteikumi. Galvenais ir izvairīties no vēsām virsmām.
Miljoniem meiteņu jebkurā paaudzē no bērnības dzird bargus brīdinājumus no savējiem un citiem: “Nesēdi uz vēsa akmens! Celies no zemes – ir auksti! Uzvelc bikses – saaukstēsi! Izkāp no ūdens – saaukstēsi! Un daudz līdzīgu apzīmējumu desmitiem variāciju…
Kas tas ir? Kur ir tie labie iemesli, kas rada tik daudz aizliegumu mazām un lielām meitenēm? Kāpēc gan jaunas, gan vecas dāmas nevarētu sēdēt uz flīžu grīdas apakšbiksēs, pat ja ārā ir četrdesmit grādu karsta vasara?
Visu šo aizliegumu (un tie ir absolūti godīgi un patiesi!) nozīme ir šāda: kad maza meitene (kolīdz viņa ir iemācījusies pati apsēsties), pusaudze vai pat pieaugusi jaunkundze apsēžas auksts akmens, vai ilgstoši stāv aukstā ūdenī utt.n., dzimumorgānu rajonā rodas lokāla hipotermija.
Jūs pats (ja piederat pie cilvēces sievišķās puses) var pat nepamanīt šo mānīgo vēsumu apgabalā zem vidukļa, tomēr tas eksistē un, diemžēl, izdarīs savu “netīro” darbu pat bez jūsu ziņas.
Hipotermija savukārt izraisa dzemdes un olnīcu asinsvadu kontrakciju. Šīs ķēdes skumjš rezultāts ir ass asinsrites pārkāpums dzimumorgānos, kas ievērojami palielina ieilgušo un sāpīgu iekaisuma procesu rašanās iespēju “maigajā” vietā.
Māciet mazulim jau no pirmā dzīves gada nesēdēt uz akmeņiem, flīzēm, marmora palodzēm un pakāpieniem, kā arī uz citām līdzīgām virsmām.
Galu galā tas ir nekas mazāks kā daļēji garantija, ka nākotnē jūs pilnībā izbaudīsit savu mazbērnu sabiedrību …
-
-