Kādas mātes emocionālais stāsts par to, ka viņas divus gadus vecajai meitai pēc traumas gūšanas trešdien Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) nācās 12 stundas gaidīt rindā uz operāciju, ir izraisījis sašutumu sociālajos tīklos, vēsta TV3.
“Divas lielas stikla grieztas brūces – viena augšstilba rajonā ap dzimumorgāniem, otra – mīkstajos audos mugurā. Manā divus gadus vecajā Silvā. Pilnīgi neparedzēts, nelaimīgs negadījums, kas notika manu acu priekšā,” tā savu stāstu sāk mamma Anita.
Sievietes meita guva sadzīves traumu, kad viņa nejauši paklupa un nokrita uz glāzes ar ūdeni, ko uz grīdas bija atstājusi viņas jaunākā māsa. Stikls sadrūka zem divus gadus vecās meitenītes.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde ap pulksten 12:00 meitenīti un viņas māti nogādāja Bērnu slimnīcā.
“Ārsts uzreiz teica, ka jāveic vispārējā anestēzija un operācija. Sāka gaidīt, lai ieplānotu operāciju un sašūtu manu bērnu,” raksta sieviete.
Tad sākās ilga gaidīšana. Kopumā pagāja 12 stundas, kuras sievietei un viņas meitai bija jāgaida rindā uz operāciju. Divgadīgā meitenīte tika nogādāta operāciju zālē tikai pulksten 23.15.
“Es nespēju aprakstīt bailes un bezcerību, kas pārņem, kad saproti, ka 21.00 vakarā neviens nevar sašūt tavu divgadīgo meitiņu,” raksta sieviete.
Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma situācija bērnu slimnīcā tika skaidrota kā neveiksmīga sakritība, kas nenotiek bieži.
Kad slimnīca saprata, ka būs nepieciešams papildu personāls, situācija tika atrisināta un ārsti tika izsaukti uz maiņām ārpus darba laika. Tajā pašā laikā Bērnu slimnīcā atzina, ka ir akūts personāla trūkums.
“Problēma ir tāda, ka, ja ierodas vairāki neatliekamās palīdzības pacienti, mums ir nepieciešams papildu personāls: anesteziologs, anesteziologs un operāciju zāles māsa. Un tie mums patiešām ir lielākais trūkums. Problēma ir operāciju personāls,” Latvijas Televīzijai skaidroja slimnīcas galvenā ārste Renāte Snaipe.
Slimnīca arī solīja pārrunāt iespējamās situācijas un ātrākos to risināšanas veidus, lai pēc iespējas ātrāk palīdzētu mazajiem pacientiem.