Iedomājieties situāciju (varbūt pat savu): jūs esat kopā diezgan ilgu laiku, ar jums viss ir kārtībā, ieskaitot seksu. Un tad viņš kaut kur pazūd. Kā liecina jauns pētījums, jūs, diemžēl, neesat viens. Kāpēc tas notiek?
BodyLogic aptaujā piedalījās 1000 abu dzimumu respondenti. Pirmais jautājums, uz kuru viņi atbildēja, bija: kad viņiem bija pēdējo reizi sekss?
- 21% – pēdējā mēneša laikā.
- 13% – pirms mēneša.
- 14% – pirms diviem mēnešiem.
- 15% – pirms trim mēnešiem.
- 18% – pirms 4 līdz 9 mēnešiem.
- 19% nav nodarbojušies ar seksu vairāk nekā gadu.
Skaitļi, protams, ir drūmi. Vēl skumjāk ir tas, ka starp tiem, kas nodarbojušies ar seksu pēdējā gada laikā, 20-25% atbildēja “3-4 reizes gadā”, “6-8 reizes gadā”, “reizi mēnesī”.
Attiecības, kurās nav dzimumattiecību, ilgst vidēji 1-5 gadus (39,4%), retāk – 6-10 gadus (20,5%) vai ilgāk. Tajā pašā laikā 31% sieviešu un 22% vīriešu ir gatavi iztikt bez seksa vispār!
Kas liek seksam pazust? 46% aptaujāto atbildēja, ka atbildīgi ir abi partneri. 32% vainoja kādu citu, 18% vainoja sevi.
Bet visinteresantākais ir iemesli, kāpēc sekss kļuva retums vai izzuda pavisam:
- 51% – stress darbā! Iemesls, kas nav tieši saistīts ar jūtām pret partneri, bet tikai ar otrā savienības dalībnieka dzīvi.
- 46% – svara pieaugums no otra partnera.
- 41% – komunikācijas trūkums.
- 28% ir bērni.
- 23% – novecošanās.
- 21% – vēlmes trūkums (un tikpat daudz – zāļu terapija).
- 18% – slimība.
- 17% – neatbilstība intīmajā dzīvē.
- 11% – slikti ieradumi.
Ja uzmanīgi aplūkojat šos skaitļus (un savas attiecības), varat izdarīt secinājumus par to, ko un kā jūs varat mainīt – un novērst seksa pazušanu no attiecībām.