Stresu nav iespējams ignorēt – visi uz to reaģē. Vēl viena lieta ir tāda, ka šī reakcija var būt normāla un patoloģiska. Neirozinātnieki uzskata, ka divu veidu reakcijas ir normālas. Tradicionāli tos sauc par uzbrukumu vai bēgšanu.
Pirmajā gadījumā, atrodoties neērtā situācijā, cilvēks sāk aktīvi rīkoties. Cilvēki, kuriem ir raksturīga šāda reakcija, ātri pieņem lēmumus, nonākot sarežģītā situācijā. Viņi mobilizējas, kļūst savāktāki.
Otrā reakcija, gluži pretēji, ietver izvairīšanos no problēmas. Nonācis sarežģītā situācijā, cilvēks vēlas par to aizmirst, atteikties no tās. Dīvainā kārtā viņam ir jāpāriet uz kaut ko citu, tad viņš ātri atradīs risinājumu.
Neatkarīgi no jūsu reakcijas veida ir diezgan normāli, ja stresa laikā rodas nervu uztraukums. Tomēr paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts spiediens, skaidra agresijas sajūta ir iemesls domāt par savu veselību. Cilvēkiem, kuri šādi reaģē uz stresu, ir lielāks hipertensijas un sirds slimību risks, tāpēc pirms tam ir vērts sazināties ar neirologu.
Nepārgursti!
Tas pats jādara, ja pēc nervu spriedzes pārdzīvošanas ir bezmiegs, galvassāpes, īpaši, ja tās ilgst vairākas dienas pēc kārtas.
Uzbrukums vai bēgšana ir tikai viens no stresa posmiem. Ir vēl viens – tā sauktais spēku izsīkums, kad organisms vairs nevar dot visu to labāko, tam vajag atpūsties. Parasti cilvēks var justies noguris, nomākts garastāvoklis. Taču, ja viņš ir vesels, taustāmām neveiksmēm organismā nevajadzētu rasties.
kaujas apmācība
Neviens nevar izvairīties no stresa situācijām, tāpēc galvenais ir sagatavot ķermeni tām. Šim nolūkam jums ir nepieciešams:
● Ievēro dienas režīmu. Ja organisms “zina” cikos iet gulēt, mostas, ēd, nervu sistēma strādā stabilāk.
● Esi fiziski aktīvs. Fitnesa laikā organisms ražo hormonus, kas nonāk asinsritē un ar nervu satricinājumu. Ja tas notiek katru dienu, organisms “norūdās”, pierod un tad vieglāk panes pat lielu stresu. Un tas notiek fizioloģiskā līmenī, ārpus mūsu apziņas. Ideālā gadījumā jums ir jātrenējas katru dienu 30-40 minūtes. Alternatīva fitnesam var būt ātra pastaiga vai došanās uz baseinu.
● Nodrošiniet organismu ar magniju.Tas ir nepieciešams tādu vielu ražošanai organismā, kas atvieglo pielāgošanos stresa stāvoklim. Daudz magnija ir griķu un prosas putraimos, pākšaugos, lazdu riekstos, arbūzā.
● Gulēt vismaz sešas stundas naktī. Tajā pašā laikā ir vēlams, lai sapnis būtu nepārtraukts, un jūs ejat gulēt pirms pusnakts.