Ziedkāpostus un agros kāpostus, zaļos zirņus, dārzeņu pupiņas, cukini un gurķus nevajadzētu turēt dārzā, cerot, ka tie vēl nedaudz ataugs – tie jāsavāc, tiklīdz tie sasniegs tirdzniecības stāvokli.
Ražas novākšanas laikā agro kāpostu ar sakni neizrauj – līdz rudenim tas var dot vairāk kāpostu galviņu. Sekojiet līdzi laikapstākļiem, lai fitoftora nesabojātu jūsu tomātus: aukstas naktis ir signāls novākšanai (augļi nogatavosies istabas apstākļos).
Mēģiniet nodrošināt gurķus, salātus, burkānus, bietes un kāpostus ar vienmērīgu laistīšanu – pretējā gadījumā var rasties problēmas ar to veselību un kvalitāti. Ja nepieciešams, iznīciniet slimās lapas, olas un kaitēkļu kāpurus.
Pilnībā savācot visu ražu, nevajadzētu atstāt augus likteņa varā. Zemenēm, jāņogām, avenēm, saldajiem ķiršiem un ķiršiem ir nepieciešams vismaz irdināt apkārtējo augsni. Atcerieties, kā jūsu ģimene stomījās ap tiem, kad augļi vai ogas nogatavojās. Pa ceļam var izravēt nezāles, izrakt un nogriezt ķiršu dzinumus līdz zemei. Ja augi ir slimi vai cieš no masveida kaitēkļu invāzijas, pēc ogu novākšanas pienāk īstais brīdis ārstniecībai.
Vasaras avenes apgriež. Jums vienkārši jānogriež līdz zemei visi augļus nesošie zari, kā arī tievie, trauslie un jauni dzinumi, kas izlaužas no rindām. Viss nogriezts tiek uzreiz sadedzināts, nevis atlikts uz nenoteiktu laiku.
Un kā jūtas ābeles, bumbieri, plūmes? Ja jums ir rudens un vēlā rudens šķirnes un koki izskatās sēnīšu slimību skarti, tad vēl ir laiks ārstnieciskajai miglošanai: pret kraupi izmanto Skor, Strobi vai Rayok.
Puķu dārzs: pagarināsim vasaru
Lai puķu dobes ilgāk saglabātu dzīvespriecīgo izskatu, ik pa laikam jānovāc izskatu zaudējušie viengadīgie ziedi, nodzeltējušās lapas un izbalušās ziedkopas, jāapsien augstie augi (dālijas, gladiolas u.c.).
Saldie zirņi, kliņģerīte un nasturcija – no šiem ziediem var ievākt sēklas. Lai to izdarītu, augļus sagriež, ievieto marķētās papīra kastēs un atstāj istabas temperatūrā 1–1,5 mēnešus.
Ja tuvākajā laikā plānojat iestādīt jaunu puķu dārzu, tad pienācis laiks tam sagatavot augsni. To notīra, uz 1 m 2 izkaisa 4–5 kg humusa un 100 g kompleksā mēslojuma (var pievienot 20–50 g koksnes pelnu). Viņi rok dziļi, vienlaikus izraujot nezāles un nolīdzina ar grābekli.
Dekoratīvajiem krūmiem augustā nav nepieciešama īpaša aprūpe. Ja laiks ir sauss, pietiek ar bagātīgu laistīšanu reizi mēnesī. Ziedēšanas laikā tiek noņemti rožu ziedi un vasaras spirea ziedkopas.
Ir lietderīgi pievienot koksnes pelnus klematiem – 200-300 g / krūms, kā arī rozēm – 50-100 g / krūms. Tas palīdzēs augiem labāk nogatavoties līdz sezonas beigām un sagatavoties ziemai.